وزیر ارشاد در پیامی به مناسبت جشنواره سینما حقیقت گفت: هنرمند متعهد با بیان تلخی‌ها، در جست‌وجو شیرین‌کردن کام جامعه است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به دهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، اظهار داشت «هیچ جامعه‌ای عاری از اشکال نیست و بیان واقعیت‌های تلخ، با قصد اصلاح و تلاش برای رفع آن، بیانگر تعهد، دلسوزی و دغدغه‌مندی هنرمند است و هنرمند متعهد با بیان تلخی‌ها، در جست‌وجوی شیرین‌کردن کام جامعه است.»

متن کامل پیام دکتر سیدرضا صالحی‌امیری به دهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت به این شرح است:

«به نام خدا

در روزگار ما، سینما یکی از زبان‌های بیان فرهنگ و واقعیت‌های نهفته‌ آن است و در این میان، سینمای مستند به‌دلیل گستردگی و تنوع موجود در آن، جایگاهی ویژه و ممتاز دارد. فیلم مستند صرفا گزارشگر واقعیت نیست بلکه کاشف حقیقت از درون لایه‌های درهم‌ تنیده‌ واقعیت بوده و این حقیقت‌جویی، وجه بارز آن محسوب می‌شود.

فیلم مستند در پیِ آگاهی‌بخشی به جامعه است و تمنای آگاهی، وجه برجسته‌ جوامع پویا و زنده است. فرهنگ کهن و دیرپای ایران عزیز که از چشمه‌ زلال معارف اسلامی و دینی سرشار و سیراب است، رسالتی سنگین را بر دوش هنرمندان به‌ویژه سینماگران قرار داده تا با بهره‌گیری از عنصر خلاقیت، با زبان هنر، به فرهنگ و تاریخ این سرزمین عمق ببخشند و آینه‌ شفاف جامعه‌ خود باشند.

مسلما هیچ جامعه‌ای عاری از اشکال نیست و بیان واقعیت‌های تلخ، با قصد اصلاح و تلاش برای رفع آن، بیانگر تعهد، دلسوزی و دغدغه‌مندی هنرمند است و هنرمند متعهد با بیان تلخی‌ها، در جست‌وجو شیرین‌کردن کام جامعه است. جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت که اینک دهمین دوره خود را پشت سر می‌گذارد، با همت و هنر سینماگران این مرز و بوم، توانسته به جایگاهی مؤثر و معتبر در منطقه و جهان دست یابد.

ضمن قدردانی از جامعه‌ فهیم و فرهیخته‌ مستندسازان و سپاس از تلاش آنان در به تصویر کشیدن ابعاد مختلف فرهنگ ایران اسلامی و واقعیت‌های جامعه‌ امروز، از خداوند متعال توفیق و بهروزی روزافزون این عزیزان را خواستارم.»

57243

کد خبر 608347

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =