۴ نفر
۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳
اعضای مجمع تشخیص، پیام رهبری را شنیده‌اند؟

رهبرمعظم انقلاب در پیام نوروزی مهمترین ،فوری ترین و اصلی ترین مسئله کشور را حل معضلات اقتصادی خواندند.

کلید حل مشکلات فعلی، بالابردن تولید است و شعار "رونق تولید"برای سال 98 نیز به همین دلیل از سوی ایشان انتخاب شده است.

تولید، به عنوان یک ترم اقتصادی تعریف علمی دارد و برای رونق یافتن آن گریزی جز تن دادن به قواعد علم اقتصاد و راه حل های فنی و تخصصی نیست.

از هر تولیدکننده بخش خصوصی و دولتی که سوال کنید، برایتان توضیح می دهد که فرایند تولید، سازوکار مالی می خواهد. باید بتوانید مواد اولیه را اگر در داخل وجود ندارد،از خارج بخرید . و هنگامی که کالا تولید شد برای دستیابی به ارزش افزوده بیشتر،آن را صادر کنید. هم واردات و هم صادرات، سیستم بانکی می خواهد. نمی شود با گونی ، پول برد و کالا خرید یا وقتی کالا در بازار جهانی عرضه شد،پولش را در کیف سامسونت گذاشت و به داخل آورد.

الان از هر تولیدکننده حتی خرده پا ، در باره مشکلاتش سوال کنید،از مراودات بانکی حرف می زند و حل این معضل، جز با پذیرش هوشمندانه مقرراتFATF میسر نیست. دستکم در کوتاه مدت راهی به نظر نمی رسد.

اعضای مجمع تشخیص که مدتهاست FATF را گروگان گرفته اند، اگر پیام رهبرمعظم انقلاب را شنیده اند چاره ای ندارند جز اینکه غل و زنجیرهای بسته شده به پای اقتصاد را باز کنند و اجازه دهند اقتصاد کشور نفس بکشد. برای تسویه حسابهای سیاسی با دولت، فرصت زیاد است و می توانند در صدجای دیگرف تیر به کمان بگذارند و پرتاب کنند.

اقتصاد اگر به توپِ بازی سیاست بازان گرفتار آید، وارد دروازه خودی می شود و دودش به چشم مردمان مستمند خواهد نشست.

اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت به ویژه آن گروه که گمان می کردند موافقان FATF وابسته به بیگانه اند! و رهبرمعظم در دیدار خبرگان پاسخ شان را دادند، حالا فرصت دارند بدون توهم توطئه، به بررسی موضوع بپردازند و یقین کنند که موافقان ان اگر بیش از اعضای مجمع،دغدغه نظام را نداشته باشند، دست کم به اندازه آنها دغدغه مند هستند.

1717

کد خبر 613576

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۰۱
    0 0
    مهم نیست! کلا الان هیچ چیزی جز منافع حقیر فردی برای هیچ کس مهم نیست! خودتان را خسته نکنید!