24آنلاین نوشت:شرکت هواپیمایی عراق با انتشار بیانیه‌ای بدون توضیح در باره زمان وقوع این ماجرا اعلام کرد: «وزیر حمل و نقل دستور آغاز تحقیق در باره ماجرای دعوای دو خلبان یاد شده هنگام پرواز را صادر کرده است.»

به نوشته یورونیوز،در این بیانیه به دلیل و بهانه مشاجره میان خلبان و کمک‌اش هنگام پرواز با هواپیمایی که 157 مسافر و خدمه را حمل می کرد، اشاره ای نشده است.

این درحالیست که کمک خلبان پرواز بغداد - مشهد در نامه‌ای به مافوق خود ماجرا را اینگونه توضیح داده است: «هنگام پرواز در لحظه‌ای مشاجره صورت گرفت که خلبان به یکی از مهماندارها اجازه نداد برای من غذا بیاورد. بهانه خلبان این بود که من پیشتر از او برای درخواست غذا اجازه نگرفته بودم.»

کمک خلبان در این نامه می افزاید: «خلبان پس از خوردن غذا، با عباراتی نامناسب من را مورد خطاب قرار داد و سپس ضمن توهین کتکم زد. این مسئله سبب شد تا یک از اعضای تیم امنیتی وارد کابین شود.»

خلبان و کمک‌اش با این وجود موفق می‌شوند هواپیما را سالم در فرودگاه بغداد به زمین بنشانند اما به محض فرود در فرودگاه، خلبان بار دیگر کمک‌اش را مورد توهین و ضرب و شتم قرار می‌دهد. کمک خلبان درباره این وضیعت می‌گوید که چاره‌ای جز دفاع از خود نداشته است.

شرکت هواپیمایی عراق اعلام کرده که خلبان و کمک خلبان این پرواز در حال حاضر از کار معلق شده‌اند و باید در انتظار مجازات‌های سنگینی همچون ممنوعیت پرواز تا ابد باشند.

یک هواپیمای متعلق به شرکت هوایی عراق که از فرودگاه مشهد بلند شده بود در حالی در بغداد به زمین نشست که یکصد و پنجاه مسافر آن ممکن بود به دلیل دعوا و کتک‌کاری میان خلبان و کمک‌اش هرگز به سلامت از هواپیما خارج نشوند.


1717

 

کد خبر 618374

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =