۰ نفر
۳ خرداد ۱۳۸۹ - ۰۸:۴۸

گارتنر با انتشار آمار فروش گوشی‌های همراه در زمستان 2010 / 1388، اعلام کرد که این فصل در چهار سال اخیر بیشترین رکورد فروش را به خود اختصاص داده و فروش گوشی‌های هوشمند نیز 49 درصد افزایش پیدا کرده است.

ابوالفضل کریمی: فروش گوشی‌های هوشمند هم‌چنان به رشد انفجاری خود ادامه می‌دهد به طوری که در زمستان 2010 / 1388 میزان فروش آن نزدیک به 49 درصد رشد داشت.

به گزارش بی‌بی‌سی، محققان گارتنر اعلام کردند فروش گوشی‌های هوشمند در این فصل از 54 میلیون دستگاه گذشت ، این در حالی است که فروش همه گوشی‌های تلفن همراه نیز نزدیک به 17 درصد رشد داشته است. محققان اعلام کردند از سال 2006 تاکنون، این فصل بیش‌ترین میزان فروش را داشته است.

بر اساس گزارش ارائه شده توسط این شرکت تحقیقاتی، اولین سه ماهه سال 2010 بیش‌ترین فروش را برای شرکت اپل به ارمغان آورده و فروش آی‌فون‌های این شرکت نسبت به سال گذشته بیش از دو برابر شده است.

کارولینا میلانسی، نایب رئیس شرکت گارتنر در این باره گفت: «این افزایش چشم‌گیر فروش در وهله اول به دلیل افزایش فراهم‌کنندگان سرویس‌های مخابراتی در کشورهایی مانند انگلستان و از سوی دیگر به دلیل افزایش فروش در بازارهای جدیدی مانند چین و کره جنوبی بوده است».

هم‌چنین سیستم عامل آندروید گوگل نیز از ویندوزموبایل مایکروسافت پیشی گرفت و برای اولین بار، رده چهارم را از آن خود کرد. در جنگ سیستم‌عامل‌ها، پلت‌فرم آندروید گوگل در آمریکای شمالی وضعیت خوبی داشت، به طوری که فروش گوشی‌های همراه با این سیستم عامل در آن منطقه نزدیک به 707 درصد افزایش داشته است.

البته هنوز هم سیستم‌عامل سیمبین نوکیا رده اول را در سطح جهان به خود اختصاص داده، اما در مجموع سهم کلی این شرکت در بین سال‌های 2009 و 2010 از 49 درصد به 44 درصد کاهش پیدا کرده است.

کد خبر 63926

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =