ایسنا نوشت: نقی سلیمانی این روزها با نگارش مجموعه داستان‌های کوتاه و طنز درباره حاشیه‌های انقلاب‌های جهان و از جمله ایران دست به قلم است.

این نویسنده در این‌باره گفت: معتقدم حاشیه‌های این وقایع شاید برای تاریخ‌نویسان اهمیتی نداشته باشد اما برای داستان‌نویسان و طنزنویسان و مردم بسیار جذاب است و فکر می‌کنم کار نوشتن این مجموعه داستانی و طنز دو سالی زمان می‌گیرد.

همچنین با پایان یافتن کار نگارش مجموعه رمان «پیامبر» به قلم سلیمانی، هفت جلد از ۹ جلد این رمان در نمایشگاه کتاب تهران عرضه می‌شود.

این مجموعه، رمانی بلند درباره زندگی پیامبر اسلام (ص) است که توسط انتشارات بهنشر وابسته به آستان قدس رضوی منتشر شده است. جلد اول این مجموعه «پیش از تولد»، جلد دوم «کودکی»، جلد سوم «نوجوانی»، جلد چهارم «جوانی»، جلد پنجم «بزرگسالی»، جلد ششم «میانسالی یک» و جلد هفتم «میانسالی دو» است.

سلیمانی درباره این مجموعه اظهار کرد: در حقیقت قصه زندگی حضرت محمد (ص) با نزول آیه آیه قرآن شکل می‌گیرد. هر آیه در طول سال‌های وحی قرآن به حالات، شخصیت و حوادثی که بر پیامبر می‌گذشته، اشاره‌های ضمنی یا مستقیم دارد و این خود سرنخ‌هایی برای یافتن وقایع طول زندگی پیامبر (ص) و روش ایشان به دست می‌دهد. این رمان تلاشی است در همین جهت و البته بر محور و خط قرآن.

به گفته این نویسنده، شیوه نگارش این رمان استناد و تخیل است که یکی از شیوه‌های تازه رمان‌نویسی است و آخرین بار رمان «رگتایم» نوشته ای.ال. دکتروف به همین شیوه منتشر شده است.

57241

کد خبر 657042

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =