هیئتی دانشگاهی از صربستان برای مذاکره درباره تاسیس کرسی زبان فارسی در دانشگاه بلگراد به ایران سفر می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، به دعوت معاون امور بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و همت رایزنی فرهنگی ایران در بلگراد و استاد اعزامی بنیاد سعدی، گروهی متشکل از رئیس دانشکده فیلولوژی دانشگاه بلگراد، نماینده وزارت آموزش صربستان و معاونین این دانشگاه برای مذاکره در ارتباط با تاسیس کرسی زبان فارسی در این دانشکده و شروع تعاملات دانشگاهی با نهادهای ذی‌ربط از جمله دانشگاه تهران و بنیاد سعدی به تهران می‌آیند.

دانشکده فیلولوژی دانشگاه بلگراد، یکی از قوی‌ترین دانشکده‌ها از نظر تنوع در آموزش و پژوهش 34 زبان‌ مختلف در منطقه شرق اروپا محسوب می‌شود و قدمتی دویست ساله دارد.

این دانشکده متشکل از ۱۴ دپارتمان آموزشی است و هر دپارتمان، کرسی‌های مستقل و متعددی را زیر پوشش دارد. درس زبان فارسی در دانشکده زبان به عنوان واحد انتخابی، اختیاری و از سوی دپارتمان شرق‌شناسی ارائه می‌شود که هم‌اکنون کرسی مستقل (برای پذیرش دانشجو در مقطع چهارساله کارشناسی) ندارد و قرار است پس از مذاکرات و تفاهم‌نامه‌ها، زمینه برای تاسیس کرسی مستقل زبان فارسی در این دانشگاه فراهم آید.

در راس این هیئت لیلیانا مارکوویچ، رئیس دانشکده فیلولوژی دانشگاه بلگراد و میلیتسا تاسوسکا مشاور وزیر آموزش صربستان قرار دارند و همچنین یولیانا وچوو، معاون بین‌الملل، لیلیانا باییچ، معاون آموزشی و برنامه‌ریزی درسی، الکساندر اورانش، رئیس دپارتمان کتابداری دانشکده و میلیتسا کوچویچ، مدیر مرکز مطالعات آسیا دانشکده فیلولوژی دانشگاه بلگراد نیز در ترکیب این هیئت دانشگاهی هستند.

57243

کد خبر 656604

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =