آیت‌الله علی‌اکبر رشاد رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و رییس شورای حوزه‌های علمیه استان تهران، در پیامی ارتحال آیت الله حاج‌شیخ حسن‌آقای پهلوانی تهرانی را تسلیت گفت.

به گزارش خبرآانلاین آیت‌الله علی‌اکبر رشاد رییس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و رییس شورای حوزه‌های علمیه استان تهران، در پیامی ارتحال آیت الله حاج‌شیخ حسن‌آقای پهلوانی تهرانی را تسلیت گفت.

متن کامل این پیام بدین شرح است:

ارتحال رجال معنا از عاصمه‌ی کشور ـ که اوتاد الأرض این بلد أمن‌اند، و حصن حصین این خطه‌ی خطیر ـ اقشار آماج بلا و حوزه‌های علمیه‌ی محتاج ولا در این سامان را بیش از پیش مبتلای فقر و فاقت معنوی می‌سازد. ما این هجرتها و هجران‌ها را به ساحت نورانی حجت حاضر حق (ارواح من سواه فداه) شکوه‌ می‌بریم.

خبر رحلت خلوت‌گزین بی‌نامی و گوشه‌نشین بی‌نشانی، عالم زاهد، آیت الله حاج‌شیخ حسن‌آقای پهلوانی تهرانی (طاب سراه) مایه‌ی تاسف و تالّم شد. آن عالم دنیاگریز و ریاستیز که در زمره‌ی تلامذه‌ی قطب حکمت و معرفت آیت الله علامه طباطبائی (قدّه) و برادر عارف وارسته آیت الله حاج شیخ علی سعادت‌پرور پهلوانی (قدّه) بود، از سرمایه‌های معنوی عاصمه به‌شمار می-رفت و فقدان او خلأ جبران‌ناپذیری در جامعه‌ی دینی پایتخت محسوب می‌گردد.

این‌جانب این ضایعه‌ی مولمه را، از سوی خود و اعضای محترم شورای حوزه‌های علمیه‌ی استان تهران، و مدیران، مدرسان و طلاب مدارس علمیه‌ی استان، به محضر مبارک حضرت بقیّه الله (ارواحنا له الفداء)، رهبر فرزانه‌ی انقلاب اسلامی و سایر مراجع تقلید، و بیت مکرم آن راحل رستگار، تسلیت عرض کرده، از بارگاه بلند باری برای او رفعت رتبت در جوار الهی، و برای وابستگان و دلبستگان آن مرحوم صبر و اجر مسالت دارم.

شایسته است سلسله‌ی جلیله‌ی روحانیت، مدرسان و طلاب عزیز مدارس علمیه و مردم قدرشناس تهران در مراسم بدرقه‌ی پیکر پاک آن عالم عظیم‌القدر حضور شایسته پیدا کنند.

/6262

کد خبر 670839

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =