۰ نفر
۱۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۵:۰۰

انتخابات 29 اردیبهشت ۹۶ نمادی ماندگار از شکوه همبستگی ملی بود و همه در این حماسه سرنوشت ساز ملی سهم دارند. شیرینی این پیروزی کشور را برکام ملت تلخ نکنیم و نگذاریم دشمنانی که با پرچم ایران هراسی در منطقه متحد شده اند میهن و ملت یکپارچه ما را در معرض تنش و تشنج قرار دهند.

جریان های سیاسی رقیب راه عقلانی و اعتدالی را پیش بگیرند و از تباهی اعتماد مردم بترسند و بدانند شکستن اعتماد مردم به کلیت نطام خسارتی جبران ناپذیر است.

قضاوت دنیا را نسبت به پیروان اهل بیت در ایران اسلامی در معرض خدشه قرار ندهیم. انقلاب اسلامی ایران امید بسیاری از مستضعفین دنیا را برانگیخته است آن را مبدل به یاس نکنیم.

تندخویی و پرخاشگری و حتی تهدید به استفاده از ابزارهای قانونی که از حاکمیت ملت ناشی شده رفتار سنجیده سیاسی محسوب نمی شود. اقتدار، در مقابل دشمنان خدا و ملت معنا می یابد نه درمقابل دوستداران انقلاب.

آنچه ملت بزرگ ایران را در مقابل زورگویان جهان رویین تن ساخته زور زیادش نبوده بلکه شکوه وحدت و همدلیش در سایه ولایت مکتب اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام بوده است و باید این عظمت را همگی پاس بداریم.

دوری از اخلاق پیامبر و مکتب اهل بیت ما را در میان ملل دنیا از دیگران متمایز نخواهد کرد. تمام افتخار ما تبعیت ازسیره ِامامان هدی است وگرنه ده ها تفسیر تحجرآمیز و انحرافی از اسلام امروزه در دنیا موجودیت اسلام و مسلمین را نشانه رفته است.

ایرانیان در طول تاریخ به مدارا معروفند و از وقتی نور اسلام بر این کشور تابید در مقابل زورگویان همواره ایستاده اند. حماسه هشت سال دفاع مقدس بواسطه حضور حداکثری انبوه مردم در جبهه ها، کشور را از دست اندازی دشمنان حفاظت کرد. این فرصت همبستگی ملی را که در سایه انتخابات فراهم شده همه باید قدر بدانیم و از اعمال و رفتاری که سبب تفرقه در میان ملت و شکستن امیدهای آنان می شود بپرهیزیم.

اگر رفتارهای تفرقه آمیز در صفوف ملت سبب بی انگیزه شدن مردم نسبت به سرنوشت کشور شود در برابر خداوند مسیولیم و پاسخی نخواهیم داشت. مردم برای شکوه ایران و این کشور ساعت ها در صف های طولانی ایستادند و مسیولان همه حضور خود را در جایگاه هایشان مرهون لطف و محبت و پشتیبانی این ملت بزرگند.

ما برای حکومتداری الگویی شایسته تر از سیره پیامبر و علی علیهم الصلوات والسلام نداریم. باید تلاش کنیم مشی خود را به آنها نزدیک کنیم تا ادعای حکومت دینی کمرنگ نبود و سکولاریسم در کشور ما جان نگیرد.

اگر دینداران در عرصه حاکمیت بد عمل کنند و افکار عمومی را نادیده بگیرند زمینه ظهور سکولاریسم بیش از پیش فراهم می شود.

دشمن اصلی ما رفتارهای نادرست و نفس سرکش ماست. بیایید در ماه مبارک رمضان به اصلاح نفس همت گماریم و نفس سرکش را لگام بزنیم تا پرتو انوار حق تعالی در آیینه دلهایمان مجال تابیدن یابد و برای قدرت طلبی های شخصی و نفسانی دین و آیین را قربانی نکنیم و ندای آسمانی پروردگار جل و علا را آویزه گوش ها قراردهیم که فرمود: باهم نزاع نکنید که ناتوان می شوید و شکوه و اعتبارتان بربادمی رود...فاعتبروا یا اولی الابصار!

امید است آنچه از دل برخاست و از سوز و گداز اعتقادی و دغدغه وطن جوشید بر دل های خداجوی یاران انقلاب نشیند و برای همگان حجتی در برابر غفلت ها نزد حق تعالی باشد.

کد خبر 671553

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =