مردم ساکن در شرق تهران می‌گویند وضعیت معابر، شکل و صورت خوبی ندارد. شهرداری منطقه تهران اعلام کرده معابر را بازسازی خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، گلایه از وضعیت معابر شهری در تهران، یکی از عادی ترین گلایه های شهروندان است. در سرویس مشکلات مردم همواره کامنتهایی درباره وضعیت معابر مطرح می شود. از جمله اخیرا مخاطبی به نام رضا در این باره نوشته: خیابان مدنی تهران از جنوب تا شمال نیاز به بهسازی دارد چهار راه نظام آباد نیاز به بهینه سازی دارد هزار بار این پیغام را گذاشتم ولی اتفاقی نیفتاد.

شهرداری: تعریض معابر قطعی است
در پاسخ به این اعلام نیاز از سوی شهروندان، معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه 7 گفت: در آخرین نشست کمیته تخصصی شبکه معابر شهر تهران تعریض دو هزار و 230 شبکه عبوری منطقه در دستور کار این معاونت قرار گرفت.
حامد سلیمی با بیان این موضوع گفت: با توجه به اهمیت شبکه های عبوری و تأثیر آنها بر شکل گیری و ساخت فرم شهری، برنامه ریزی دقیق و هدفمند به منظور ساماندهی و شناخت شبکه های ارتباطی شهری یک ضرورت محسوب می شود.
او گفت: یکی از اولویت های کاری شهرداری تهران، طراحي و ساماندهی شبکه معابر به ويژه در پهنه هاي مستعد شهر و فضاهاي عمومي با تأکيد بر بافت هاي تاريخي و با ارزش، ايجاد تسهيلات و پيش بيني هاي لازم براي گسترش و توسعه حرکت پياده، دوچرخه و دسترسي آسان براي معلولين جسمي و حرکتي است. از همین رو با هدف رسیدگی دقیق به شبکه های عبوری مطابق با طرح تفصیلی شهر تهران و رفع مغایرت های موجود در این شبکه ها، کمیته ای تخصصی با عنوان "کمیته تخصصی شبکه معابر شهر تهران" از سال 1391 به طور رسمی تشکیل و شروع به کار کرده و از سال 1393 به منظور تدوین دستورالعمل جامع و با هدف سرعت بخشیدن به فرآیند رفع ابهامات گذر بندی نقشه های طرح تفصیلی در دستور کار شهرداریهای مناطق 22 گانه قرار داده شد.
معاون شهرسازی و معماری منطقه 7 ادامه داد: این کمیته در چارچوب قوانین و مقررات طرح تفصیلی تصویب شده شهرداری تهران، با عزمی جهادی از تاریخ 17 اسفندماه سال 1393 به رفع ابهامات و مشکلات شبکه معابر شهری در محدوده این منطقه پرداخته و با تشکیل جلسات مستمر سرانجام در آخرین نشست تاریخ 22 مردادماه 1396، دو هزار و 230 معبر را که عمدتا در بافت فرسوده قرار دارند، مشمول طرح اجرایی تعریض برای آزادسازی املاک جهت ساخت و ساز به عنوان محرک توسعه در محلات اعلام کرد.
سلیمی یادآور شد: در جریان این مصوبه، مقرر شد کلیه متقاضیان پرونده ساختمانی در محدوده منطقه 7 بدون هیچ گونه محدودیتی می توانند نسبت به اخذ دستور نقشه و پیگیری فرآیند صدور پروانه ساختمانی اقدام کنند.
او همچنین با اشاره به مراجعات مکرر ساکنان و مالکان حدفاصل خیابان های دکتر شریعتی تا خیابان شهید آیت الله مدنی، گفت: کاهش 20 متری پیشنهادی طرح امتداد کاج، حدفاصل خیابان های مزبور به تایید کمیته تخصصی شبکه معابر رسید و مراتب تصویب و تأیید نهایی آن در دستور کار دبیرخانه کمیسیون ماده پنج قرار گرفت. امید است تا قبل از پایان شهریورماه سال جاری این طرح نیز تعیین تکلیف شود.
46231

 

کد خبر 697597

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =