برداشتن گام های بلند برای گشایش پارک علم و فناوری کشاورزی در البرز

استاندار البرز گفت: سازمان پژوهش و ترویج کشاورزی و موسسات زیر مجموعه آن می توانند برنامه ای کامل در خصوص ایجاد پارک علم و فناوری مختص کشاورزی ارائه دهند تا گام های ایجاد این مرکز با سرعت برداشته شود.

به گزارش خبر آنلاین و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری البرز، سید حمید طهائی عصر یکشنبه در نشستی با رییسان مراکز تحقیقاتی بخش کشاورزی استان البرز با اشاره به اینکه این استان از وجود این امکانات بهره مند می شود، افزود: کرج از دیرباز مهد کشاورزی نوین کشور بوده و به مرور نیز دانش جدید را در دستور کار قرار داده است.
وی ادامه داد: اگر هر دانشگاهی مسئولیت اشتغال 20 درصد از فارغ التحصیلان خود را به عهده می گرفت بار بزرگی از اشتغال بیکاران را از دوش دولت برمی داشت.
طهائی گفت: یکی از مشکلات اساسی در خصوص اشتغال فارغ التحصیلان، نداشتن مهارت کافی است ولی در بخش کشاورزی به دلیل اینکه از بدو آموزش ها اقدامات عملی و مهارتی را دارند با آمادگی بیشتری وارد بازار کار می شوند.
وی افزود: مراکز پژوهشی و تحقیقاتی داخل استان تنها عرصه و چهاردیواری خود را در نظر نگیرند بلکه می توان در تمامی استان امکانی برای فعالیت آنها فراهم کرد.

 

46

کد خبر 706088

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =