ایسنا نوشت: مدیرعامل شهربان شهرداری تهران ضمن اعلام تشکیل «ستاد برخورد با تخلفات شهری» در مهرماه، از اجرای طرح برخورد با وانتی های سدمعبرکننده در معابر پایتخت توسط پلیس راهور و شهرداری خبر داد.

ابوالقاسم چیذری گفت: همه ما بارها به وانت‌ها و خودروهایی که در خیابان‌ها و میادین و بزرگراه‌ها به سبکی خطرآفرین توقف کرده‌اند تا کالایی را برای فروش عرضه کنند برخورده‌ایم؛ افرادی که با زیر پا گذاشتن قوانین راهنمایی و رانندگی و نیز، غصب معابر عمومی که حق همه شهروندان است، سبب ایجاد ترافیک، افزایش خطر تصادف، اتلاف عمر شهروندان، سخت شدن رفت و آمدها و تضییع حقوق شهر و شهروندان می‌شوند و به نوعی «معجون تخلفات راهنمایی و رانندگی» به شمار می‌آیند.

وی با بیان اینکه در موضوع وانتی های دستفروش متخلف به دلیل تخلفات راهنمایی و رانندگی این افراد، شهربان شهرداری تهران موظف به برخورد با این متخلفان نیست، گفت: اغلب خودروهای دستفروش علاوه بر اینکه در معابر ممنوع توقف می‌کنند، پلاک آنها هم مخدوش است و دارای شرایط مناسب معاینه فنی نیز نیستند.

چیذری اظهار داشت: مستنداتی وجود دارد از اینکه این خودروهای دستفروش بارها در برابر ساماندهی از سوی شهرداری استنکاف کرده اند و تا کنون نیروهای انضباط شهری شهربان شهرداری تهران جهت رفع سدمعبر این افراد قانون‌شکن در نقاط و معابر مختلف، اقدام کرده‌اند و درگیری‌های خونین هم رخ داده اما از آنجا که طبق قانون، تخلفات خودرویی جزو وظایف پلیس راهنمایی و رانندگی است، این خودروهای متخلف دستفروشی، با عدم تمکین به مأموران انضباط شهری، همچنان به حضور و فعالیت متخلفانه خود در «معابر سواره رو» ادامه می‌دهند!

مدیرعامل شهربان شهرداری تهران با بیان این که طبق مواد ۱۵۹ و ۱۶۳ آیین نامه راهنمایی و رانندگی برخورد با رانندگان متخلف وظیفه پلیس راهور است و از سوی دیگر، رفع سدمعبر وظیفه شهرداری به شمار می رود، گفت: از آنجا که در این موضوع، نیاز به تقسیم وظایف و هم افزایی بود، طی جلسات مختلفی که با نمایندگان نیروی انتظامی و دستگاه قضا در خصوص چاره اندیشی برای حل این مسئله برگزار شد، طرح برخورد با وانتی های متخلف و سدمعبرکننده با همکاری سه جانبه شرکت شهربان شهرداری، پلیس راهور و دستگاه قضا مصوب گردید که به زودی به اجرا درآید.

چیذری همچنین خاطرنشان کرد: با هدف هم افزایی نهادها برای برخورد با تخلفات شهری، در مهرماه سال جاری، «ستاد برخورد با تخلفات شهری» با عضویت شهرداری تهران، دادستانی، پلیس راهور و یگان حفاظت شهرداری تشکیل می شود.

42237

کد خبر 707445

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 7
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • رزا A1 ۰۶:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۴
  0
  این آقای مدیرعامل شهربان شهرداری درمورد ساخت قارچ و جلبک وار کیوسک های بانک شهر توی پیاده رو ها و زیر پل ها نظری ندارن؟
 • بی نام A1 ۰۶:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۴
  0
  کاش آقایان مسئول به تخلفات بساز بفروش ها هم رسیدگی میکرد که پیاده رو ها رو میبندن و مردم مجبور هستن از خیابون رد بشن...
 • فراهانی A1 ۰۶:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۴
  0
  تا وقتی که یک ارگانی خودش باید دخل و خرج خودش رو دربیاره، اوضاع همینه که هست
 • بی نام A1 ۰۷:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۴
  0
  خدا خیرتان بدهد. این وانتی های دستفروش واقعاسلب آسایش و سد معبر می کنند خیابانهایی چون شهید انورزاده در تقاطع خیابان خاوران، خیابان شهرزاد در محدوده لب خط میدان شوش و بسیاری دیگر از خیابانهای شهر در تصرف اینهاست و آزادانه رفتار می کنند.
 • بی نام A1 ۰۷:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۴
  0
  بهتره شهرداری بجای برخورد گازانبری،فکری بحال آسفالت کوچه ها و خیابونا بکنه
 • بی نام A1 ۰۷:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۴
  0
  بچه که بودیم جاده ها خراب بود، نیمکت مدرسه ها خراب بود، شیرای آب خراب بود، زنگای درخونه خراب بود، ولی آدما سالم بودن ...
 • بی نام RO ۰۷:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۴
  0
  شميران نو منظقه ٤ شهرداري افتضاح هست هم سد معبر شديد هم دوبله پارك كردن خودروها