مخالف وزیر پیشنهادی علوم گفت: وظیقه دانشگاه‌ها و وزارت علوم در سه سطح قابل بیان است؛ آموزش و تربیت کادر برای اداره مملکت در سطوح متفاوت و تولید علم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ جهانبخش محبی نیا در مخالفت با وزیر پیشنهادی علوم گفت: سوالی از شما دارم، آیا شما سروران خواهر و برادران از وضعیت حاکم بر دانشگاه ها رضایت دارید؟ آقای لاریجانی از اوضاع حاکم بر دانشگاه ها رضایت دارید؟ آقای رئیس جمهور که قبلا گله‌مند بودید رضایت پیدا کرده‌اید؟ اگر نظر سنجی کنید کسی رضایت ندارد.

محبی نیا گفت: به این خاطر که در انتخاب وزیران براساس منطق و سوگندی که خورده ایم پیش نمی‌رویم اکثر ما دنبال این هستیم که آیا غلامی با من خوب یا بد است. به درد استان من می خورد یا نه، فردا در فراکسیون می تواند اجرا کننده توقع سیاسی من باشد یا نه.  مگر وزرا را رئیس جمهور تعیین نمی کند و ما باید آن را تایید کنیم، بر اساس ماده 206 آیین نامه داخلی برنامه فردی و صلاحیت فردی وزیر پیشنهادی را باید تایید کنیم.

او گفت: از پذیرش این مسئولیت گله مندم؛ اما با آقای غلامی در نشستی که داشتیم برنامه‌هایشان را گفتند، اما می‌گویم برنامه شما، برنامه راهبردی و عملگرایی نیست یک سری از اسناد بالادستی است، که آن را تقسیم بندی کردید و گفتید سند چشم انداز است.

محبی نیا گفت: آیا امروز تمام تلاش ما این نیست که استقلال مالی داشته باشیم؟ اکثر کشورهای پیشرفته با استقلال مالی توانستند دانشگاه خود را شکوفا کنند.

محبی نیا گفت: خلاصه کلام 40 سال دانشگاه در دست ماست آیا این فرصت کافی نیست برای به روز کردن سر فصل ها؟ چه دروسی را تنظیم کردید؟ الان در گروه های علمی و استادان دانشگاه 30 سال عقب هستیم. این دانشگاه با سرفصل می تواند پیشرفت کند.

مخالف با وزیر پیشنهادی علوم گفت: دانش بنیان کردن دانشگاه ها با رشد اقتصاد و سیاست است که در دانش بنیان کردن دانشگاها تاثیر دارد. امروزه جامعه در دور دانشگاه ها سکونت دارند، مدرک‌گرایی جامعه ایران را خفه کرده و در رابطه با توانمندی استادان برنامه شما ساکت است.

محبی نیا گفت: بازده علمی نداریم، با شعار نمی‌توان مملکت را اداره کرد، با این اوضاع باز 4 سال بعد شاخص علمی ایران در بدترین شرایط است و باز چه کسی مقصر است؟ خود ما، اگر ما بتوانیم آیین نامه داخلی مجلس را تایید کنیم باید در دو بار رای گیری کنیم یکی صلاحیت فردی و دیگری برنامه های غلامی.

او گفت: این برنامه که شما بیان کردید همین ها بوده و در این سال ها ما با این برنامه به هیچ جا نرسیدیم. چین با یک میلیارد و 300 میلیون نفر اندازه ما دانشگاه ندارد. با قطعیت عرض میکنم ما با این برنامه به جایی نمیرسیم.

محبی نیا در پایان گفت: من خواهش می‌کنم اگراجازه بدهید، به غلامی رای ندهیم و محترمانه به مسئولیت دانشگاه همدان بپردازد. ما به یک نیروی توانمندتری نیاز داریم که یک مقدار با سرعت راه برود.

47238

کد خبر 722007

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =