ارتقا پروازهای هواپیمایی قطر از شیراز به ایرباس 330

هواپیمایی قطر از تاریخ 2 نوامبر ( 11 آبان) و در پاسخ به افزایش تقاضای مسافران ، پروازهای خود در مسیر شیراز را از ایرباس 320 به ایرباس 330 ارتقا داد.

هواپيماي ايرباس 330 با 260 صندلي و با تعداد 464 صندلي بيشتر در هر هفته، ظرفيت مسير محبوب دوحه - شيراز را تا 81 درصد افزايش خواهد داد.

هواپيمايي قطر مدت 13 سال است که پروازهاي خود به ايران را آغاز کرده است و اولين سرويس هاي آن به مقصد تهران در سال 2004 انجام شد. پروازهاي ما به مشهد در سال 2005 و شيراز در سال 2011 به شبکه ي پروازي ما پيوست. اين خط هوايي ممتاز در حال حاضر در مسير ايران به فرودگاه برگزيده بين المللي حمد در دوحه با 58 پرواز هفتگي سرويس هاي خود به ايران را ارائه مي دهد.

اکبر الباکر، مديرعامل هواپيمايي قطر در اين رابطه اظهار داشت: "پروازهاي ما در مسير شيراز-دوحه از زمان شروع اين پروازها از 6 سال پيش تاکنون با استقبال کم نظيري روبرو شده است .ما با افزودن پروازهاي اضافي به تدريج ظرفيت مسير را افزايش داده و اکنون نيز مفتخريم که سرويس هاي خود را با هواپيمايي بزرگتر -ايرباس 330- و با تعداد صندلي بيشتر در اين مسير ارائه خواهيم داد. پاسخگويي مستقيم به افزايش تقاضا به وضوح تعهد ما را به ارائه خدمات پنج ستاره به مسافرانمان نشان مي دهد. "

در حال حاضر هواپيمايي قطر تعداد 26 فروند هواپيماي ايرباس 330 را در ناوگان هوايي خود دارد. هواپيماي ايرباس 330 اين شرکت داراي 24 صندلي در کلاس تجاري و 236 صندلي در کلاس اقتصادي مي باشد.

مسافران کلاس بيزينس اين پرواز مي توانند در آينده نزديک از امکانات رفاهي اين نوع هواپيما از جمله صندلي با قابليت تبديل به تختخواب، سرويس 5 ستاره غذا و نوشيدني و سرويس اينترنت بي سيم(واي فاي) لذت ببرند. در کنار اين، مسافران اکونومي و بيزينس ايرباس 330 با تعداد 260 صندلي مي‌توانند از Oryx One، سرگرمي داخل پرواز هواپيمايي قطر از آخرين فيلم هاي سينمايي محبوب و سريال هاي تلويزيوني بعلاوه مجموعه اي از آلبوم هاي موسيقي و بازي هاي موجود در آن لذت ببرند.

در حال حاضر و در بيستمين سال شروع به فعاليت هواپيمايي قطر، ناوگان هوايي اين شرکت با ميانگين سني 5 سال، جوانترين ناوگان هوايي در جهان را دارا مي باشد.

اين شرکت در سال جاري جوايز متعددي از جمله "هواپيمايي برتر سال 2017" را طي مراسم باشکوهي که در نمايشگاه هوايي پاريس برگزار شد را از موسسه معتبر جهاني Skytrax را دريافت کرده است. اين چهارمين بار است که هواپيمايي قطر موفق به دريافت اين عنوان جهاني مي گردد.

هواپيمايي ملي قطر در اين مراسم همچنين جوايز و عناوين عمده ي ديگري از جمله "بهترين هواپيمايي خاورميانه" ، " بهترين کلاس تجاري دنيا" و "بهترين سالن استراحت کلاس درجه يک" را دريافت کرد.

هواپيمايي قطر در سال 2017 و 2018 بسياري مقاصد هيجان انگيز ديگري شامل کانبرا در استراليا، چيانگ ماي در تايلند و سن پترزبورگ در روسيه را به شبکه ي پروازي خود اضافه خواهد کرد.

2121

کد خبر 724787