سایت اعتماد آنلاین نوشت: مجید متقی‌فر سخنگوی جبهه پایداری در گفت‌وگویی خطاب به رسانه‌های اصلاح‌طلب اظهار کرد: «شما ماموریت دارید که جریان ارزشی را زیر سوال ببرید اما من ماموریت دارم درد مردم را بگویم.»

مجید متقی‌فر عنوان می‌کند فعالیت‌های جبهه پایداری با پایان یافتن عزاداری‌های اربعین معطوف به زلزله غرب کشور شده است و در عین حال به هیچ وجه هم، زیر بار خسارات وارده ناشی از مسکن مهر نمی‌رود و اتفاقا آن را تقصیر این دولت هم می‌داند.

بخش هایی از گفت‌وگوی سخنگوی جبهه پایداری را در ادامه بخوانید:

قرار بود جبهه پایداری بعد از انتخابات جلسات استانی و انتقادی برگزار کند...

الان همه اینها تعطیل شده و توجه‌ها به سمت غرب کشور (زلزله) برگشته است.

قبل از زلزله چه می کردید؟

قبل از آن هم که اربعین بود و مشغول عزاداری بودیم.

یعنی تا الان سفرهای استانی انجام نشده؟

چرا بوده اما الان همه توجه ها به زلزله برگشته. جبهه پایداری یک جریان گفتمانی است و هر زمان برای مردم مشکلی پیش بیاید باید برویم آنجا خدمت کنیم؛ حال چه ناممان مطرح شود چه نشود.

آقای متقی فر نظرتان را درباره خرابی های مسکن مهر بگویید؟

آقای رئیس جمهوری و معاون اول رفتند آنجا حرف غلط زدند.

حرف غلط زدند؟

بله. آنجا چون آنجا مسکن مهر فرونریخته و دیوارهای آن فروریخته است ولی بیمارستانی که اینها ساختند ریخته و مریض ها هم مردند.

قضیه بیمارستان درست که البته پیمانکار آن سریع بازداشت شد اما شما...

معاون اول دولت رفت آنجا بهره برداری سیاسی کند و گفت 10 میلیون مسکن مهر در خطرند معلوم است که این کار سیاسی است.

پس شما که می گویید دولت سیاسی کاری کرده سیاسی کاری نکنید و وقتی درباره بیمارستان صحبت می کنید از مسکن مهر هم انتقاد کنید.

مسکن مهر اسکلتش سر جایش است.

منکر کشته های مسکن مهر می شوید؟

چند تاست؟

برخی آمارها از 100 نفر حکایت می‌کند.

دروغ است. 2 نفر است.

شما عکس های ساختمان‌ها را دیدید؟

بله دیدم. دیوارها فروریخته. سقف نریخته و ساختمانی که در زلزله سقفش نریزید ساختمان ایمنی است.

ساختمانی که روی گسل زلزله ساخته شده بود ایمن است؟

به هر حال الان دولت محترم سیاسی کاری کرده.

به نظر می آید شما سیاسی کار می کنید..

نه. کار شماست. شما ماموریت دارید که جریان ارزشی را زیر سوال ببرید اما من ماموریت دارم درد مردم را بگویم.

دولت قبلی که مسکن مهر را ساخت و این ویرانی را به وجود آورد و شما حامی تمام قد آن بودید عرضه دارد و دولت آقای روحانی عرضه ندارد؟

ما خودمان هم دولت قبلی را نقد کردیم...

من بالاخره متوجه نشدم شما نظرتان درباره خرابی ها مسکن مهر کرمانشاه چیست؟! یک بار می گویید ساختمان ها ایمن بودند اما الان می گویید چون دولت روحانی اینها را تحویل داده خرابی ها تقصیر روحانی است؟!

ساختمان هایی که در آن دولت ساخته شده و تحویل داده شده سالمند و مکان یابی آنها هم درست بوده...

من از روی عکس ها دیدم چون به منطق زلزله زده نرفتم اما شما که می گویید پایداری ها این مدت آنجا مشغول خدمت رسانی به مردم بودند حتما ساختمان های شخصی‌ساز کنار مسکن مهر را دیدید که سالمند.

بله بله ما آنجا رفتیم. شما چهره های خدوم آنجا را نگاه کنید که معلوم است چه ظاهری دارند و می بینید که ما هستیم و ما همه ما از متدیان و جهادیان هستیم.

بله قبول که پایداری ها همه خدوم و متدینند...

شما که قبول نمی کنید....

شما به این سوال جواب دهید اگر کل آن منطقه روی گسل زلزله بوده چرا ساختمان های شخصی ساز کنار مسکن مهر سالمند؟

تعداد کشته هایی که برای مسکن مهر به شما دادند درست نیست.

شما که به دنبال حق و حقیقت هستید چرا نمی خواهید به این سوال که چند بار آن را تکرار کردم پاسخ دهید؟

من که به هر سوالی شما بپرسید جواب نمی دهم. این سوال شما جهت دار است. شما از جریان مربوط به فتنه هستید که الان دنبال فتنه دیگری هستید. شما که جریان سالمی نیستید. شما جریان گفتمان دینی هستید؟ انقلابی هستید؟ شما ریشه‌تان آقای کروبی است، الان کجاست آقای کروبی؟ شما دغدغه تان این است که آقای کروبی از حبس دربیاید اما ما دنبال استقرار گفتمان دینی هستیم و شما مخالف این هستید. من تردید دارم، شما اصلا نماز می خوانید؟ شما انقلابی هستید؟ حجاب درستی دارید؟

تفتیش عقاید می کنید؟ نماز خواندن یا نخواندن من چه ربطی به مسکن مهر دارد؟

بله اگر نماز نخوانید به درد نظام نمی خورید. شما بی حجابی را دوست دارید.

چه ربطی به موضوع مورد بحث ما دارد؟

به انقلابی بودن و دلسوز بودن مردم ربط دارد. ما باید شما را کنترل کنیم که فتنه نکنید. شما تقارب فکری عمیق با جریان فتنه دارید. شما یک بار موسوی و کروبی را محکوم کردید؟ اصلا شما از لفظ فتنه بدتان می آید چطور ادعا می کنید که مردمی هستید؟ این وضعیت دولتی است که با فکر شما روی کار آمد. برجام ببینید چه شد؟ هواپیماها را هم که نمی دهند.

دولتی که با فکر شما روی کار آمد چه کرد؟ چرا الان نگران هواپیماها شدید؟ شما که مخالف خرید آنها بودید؟

نه ما نگران کشوریم. این مجموعه سرنوشت کشور را رقم می زند. البته ما در عهد اینها داعش را نابود کردیم. اینها مخالف جنگ با داعش بودند. در عهد اینها سوریه و عراق دست نیروهای انقلاب افتاد . شما یک بار درباره اینها زنگ نمی زنید از من بپرسید. اینها خروجی انقلاب است. خروجی آقای روحانی چیست؟ برجام، FATF،2030 و حقوق شهروندی.

شما با حقوق شهروندی مخالفید؟

حقوق شهرندی یک مساله وارداتی است. چرا آقای روحانی نمی گوید حقوقی اسلامی؟

چرا فکر می کنید حقوق شهروندی مخالف اسلام است؟

ما همه چیز را اسلامی دوست داریم. آقای روحانی حقوق شهروندی می گوید تا بگوید آن دو نفر (میرحسین موسوی و مهدی کروبی) از حقوق شهروندی محرومند. اینجاش فتنه است. اینها مقدمات شکل گیری فتنه جدید است و بحث و عنوان فریبنده است. خدا می گوید اینها حرف خوب می زنند اما نیتشان باطل است.

من زمانی دیگری زنگ می زنم تا درباره جبهه پایداری صحبت کنیم که دغدغه زلزله شما تمام شده باشد.

همیشه همین است. هر وقت زنگ بزنید در فضای انقلابی و اسلامی موجود سوال کنید که جواب می دهم اما انتظار نداشته باشید طوری ما را مدیریت کنید که آنطور که شما می خواهید جواب دهیم و بعد شروع کنید به تضعیف نیروهای انقلابی. این را هم مطمئن باشید اگر ما فعال نبودیم شما به ما زنگ نمی زدید. ما قوی ترین جریان گفتمانی هستیم و از پنتاگون تا اعتماد و همه احزاب باطل از ما نگران هستند. باطل از ما نگران است اما نیروهای خودی و انقلابی که نگران نیستند. وقتی دشمن از ما بدش می آید می فهمیم کار ما درست است. شما به ما فحش دهید داعش هم به ما فحش دهد. چه اشکالی دارد؟

ممنون که ما را در کنار داعش قرار دادید.

هر دو مخالفند با ما، شما با آنها و آمریکایی ها یکی هستید. وقتی شما و آمریکا علیه ما همسنگر هستید که نمی توانید انکار کنید. شما VOA را نگاه کنید اول پایداری و آیت الله مصباح را می زند، چرا ؟ اما آیا به کروبی حمله می کنند؟ به رسانه شما حمله می کنند؟ نه. چون همسو هستید. یک مقدار بیدار شوید انشالله. شما فردا نه نماینده می شوید نه چیز دیگری. به شما حقوق می دهند آدم باید حقوقش را از جایی بگیرد که ارزش داشته باشد. چرا دشمن از حرف های شما خوششان می آید اما از رسانه های ما نه؟ این علامت بدی است. موفق باشید من بروم نماز بخوانم.
29215

کد خبر 735253

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • یاس A1 ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۸
  59 2
  واقعا با عرض پوزش فقط میتونم بگم : ببنننننننند بابا
 • جمال A1 ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۸
  51 2
  برو داداش نمازتو بخون
 • بی نام RO ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۸
  47 3
  این دیگه از کجا پیداش شده؟