ایسنا نوشت: رییس پلیس تهران بزرگ با بیان اینکه محدودیت ترافیکی در محدوده آتش سوزی ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو وجود ندارد، گفت: به مردم این منطقه اعلام می‌کنم که تمام این منطقه و کوچه‌های اطراف تا شعاع مناسب از نظر امنیتی و کنترل و حضور پلیس صد در صد تحت پوشش است و هیچ اتفاقی نخواهد افتاد و مردم کاملا راحت باشند و نگران نیز نباشند.

سردار رحیمی با بیان اینکه مرکز فرماندهی و کنترل پلیس لحظه به لحظه محل ساختمان برق وزارت نیرو را تحت رصد خود قرار داده است، گفت: نیروهای پلیس و مسئولین از دقایق اولیه در این محل حضور داشتند و تلاش می‌کنیم فضار را برای آتش نشانان و سایر بخش هایی که تلاش‌ می‌کنند به نوعی مهیا کنیم که به وظایف خود بپردازند.

وی ادامه داد: در این محدوده هیچ مشکلی نداریم یعنی از لحظه‌ای که این حادثه رخ داد این منطقه را بررسی کردیم و مشکلی وجود ندارد. همچنین مدیریتی که در اینجا وجود دارد خیلی بهتر از پلاسکو است و انصافا مردم نیز همکاری‌های خوبی دارند و محدودیت ترافیکی هم وجود ندارد.

رییس پلیس تهران افزود: افراد در بخش‌های مختلف و بویژه آتش نشانان تلاش خود را انجام می‌دهند و انتظار داریم که مردم مراجعه نکنند و اجازه دهند دستگاه‌های فعال در این زمینه کار خود را انجام دهند. قطعا از مردم درخواست می‌کنیم که به محل مراجعه نکنند و اجازه دهند فضا باز شود.

رحیمی با اشاره به اینکه آتش نشانان درحال دسترسی به طبقاتی هستند که دسترسی به آنها امکان پذیر نبود وامیدواریم بدون هیچ تخریب کارهایشان را به خوبی انجام دهند و کار به سلامت به پایان برسد اظهار کرد:به مردم این منطقه اعلام می کنم که تمام این منطقه، کوچه‌های اطراف تا شعاع مناسب از نظر امنیتی ، کنترل و حضور پلیس صد در صد تحت پوشش است و هیچ اتفاقی نخواهد افتاد و مردم، دانشجویان و سکنه این منطقه کاملا راحت باشند و نگران نیز نباشند.

وی در پایان گفت:نیروهای انتظامی و راهنمایی و رانندگی در اولین دقایق پس از وقوع حادثه به محل اعزام و در کنار همکاران آتش‌نشان مشغول به خدمت رسانی شدند.

احتمال ریزش ساختمان همچنان وجود دارد

ایلنا نوشت: صادقی، ریس ستاد مدیریت بحران شهر تهران در خصوص احتمال ریزش ساختمان برق حرارتی وزارت نیرو گفت: احتمال ریزش وجود دارد و نمی توان برای آن درصد تعیین کرد.

وی افزود: بهترین کارشناسان رسمی سازه در محل حضور دارند و در هر حال بررسی هستند.

ریس ستاد مدیریت بحران شهر تهران ادامه داد: در حال حاضر دمای طبقه منفی چهار بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ درجه سانتیگراد است.

صادقی در خصوص زمان اتمام عملیات گفت: معلوم نیست، عملیات چقدر طول بکشد.

او ادامه داد: بر اساس مصوبه جلسه امروز ظهر ستاد مدیریت بحران، فقط آقای ملکی باید در مورد حادثه صحبت کنند.در این جلسه همچنین در خصوص نوع همکاری دستگاه ها، نوع عملیات آتش نشانی تصمیم گرفته شد.

نصب دوربین‌های دقیق برای کنترل ارتعاشات بنا

به گزارش شهرنوشت، حناچی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در مورد وضعیت آتش‌سوزی ساختمان شرکت برق حرارتی وزارت نیرو گفت: اگر آتش‌سوزی در ساختمان‌های فلزی بیش از یک ساعت طول بکشد، طبق پروتکل باید محدوده خطر «رد زون» اعلام شود

او گفت: در این وضعیت ساختمان‌های اطراف و نقاطی که احتمال خطر وجود دارد باید تخلیه، ایمن‌سازی و درجه حرارت کنترل شود.

حناچی گفت: وقتی درجه حرارت ساختمان‌های فلزی بالا باشد به معنای خطر است، چراکه احتمال ریزش وجود و در پلاسکو نیز این اتفاق افتاد. آتش‌نشانان ضمن اطفاء حریق در حال تلاش برای کنترل درجه حرارت نیز هستند.

او گفت: برای کنترل ارتعاشات و لرزه‌های بنا دوربین‌های دقیقی در چهارگوشه ساختمان نصب‌شده است تا حرکت ساختمان را رصد کنیم. احتمال همه‌چیز وجود دارد و به‌ هرحال ساختمانی که 24 ساعت در آتش‌ می سوزد، به طور حتم احتمال خطر در آن وجود دارد.

به گزارش ایرنا؛ روابط عمومی اورژانس تهران از مصدومیت 11 «آتش نشان» در عملیات مهار آتش سوزی ساختمان وزارت نیرو خبر داد.

۴۷۲۳۷

کد خبر 752782

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام IR ۱۷:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
    0 0
    مگر اموالی هم مونده؟