معاون استاندار لرستان: امکانات مورد نیاز عشایر در زمان کوچ آنها به نحو مطلوب فراهم شود

معاون سیاسی، امنیتی استانداری لرستان در جلسه کوچ عشایر گفت: جامعه عشایری به عنوان جامعه‎ای مولد و تولیدکننده، نقش بسزایی در تقویت تولید داخلی کشور بر عهده دارند.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، حبیب اله خجسته پور ضرورت حمایت قاطع مسئولین امر از جامعه عشایری به منظور تداوم فعالیت تولیدی را مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: باید همراهی، راهنمایی، کمک و مساعدت با جامعه عشایری به عنوان یک اولویت در دستور کار مسئوولان قرار گیرد.

وی بیان کرد: امکانات و تسهیلات مورد نیاز عشایر در زمان کوچ آنها به نحو مطلوب فراهم شود، تا آنها در کمال آرامش و امنیت و بدون مواجهه با مشکلات و موانع احتمالی بتوانند کوچ کنند.

در ادامه این جلسه، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ، با بیان اینکه هر ساله ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد دامی از استان عبور می کند خاطر نشان کرد: کوچ زودهنگام عشایر، ضمن از دست دادن فرصت رویش گیاهان مرتعی، موجب تخریب خاک شده و باعث ایجاد روان آب و سیل در منطقه خواهد شد.

شیرزاد نجفی با انتقاد از کوچ زود هنگام عشایر به استان، این موضوع را دلیلی بر تخریب مراتع دانست و افزود: عشایر نباید تا قبل از ۱۵ اردیبهشت وارد استان شوند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اکیپ های سیار و ثابتی برای جلوگیری از ورود زود هنگام عشایر به استان لرستان در نظر گرفته شده و به آنها اطلاع رسانی نیز شده است.

46

کد خبر 754793

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =