ایلنا نوشت: استاندار تهران در واکنش به احتمال افزایش ۱۵۰ درصدی قیمت بلیط مترو گفت: اگر این میزان افزایش با سیاست‌های دولت مغایرتی داشته باشد، فرمانداران نظر می‌دهند.

لایحه شهرداری تهران برای افزایش نرخ بلیت مترو هفته گذشته در صحن شورا مورد بررسی قرار گرفت، بر اساس این لایحه بلیت تک سفره از حومه به تهران 150 درصد افزایش پیدا خواهد کرد یعنی از 1200 تومان به 2000 تومان خواهد رسید.

هر چند این لایحه هنوز در صحن شورا به تصویب نرسیده است، اما اعضای شورا معتقدند از آنجایی که درآمد کل مترو از محل فروش بلیت مسافری 20 میلیارد تومان است و مترو سالانه 60 میلیارد تومان زیان می‌بیند، وقت آن رسیده که استان البرز نیز در پرداخت هزینه‌های مترو سهم خود را ادا کند.

مقیمی، استاندار تهران در واکنش به افزایش نرخ بلیت مترو به خبرنگار ایلنا گفت:‌ نرخ بلیت مترو و اتوبوس جزیی از مصوبات و تصمیمات شورای شهر محسوب می‌شود، ولی اگر با سیاست‌های دولت مغایرتی داشته باشد، فرمانداران نظر می‌دهند، اما وقتی تصویب شد دیگر اجرا می‌شود.

مقیمی خاطرنشان کرد: این افزایش قیمت هنوز قطعی نشده و به تصویب شورا نرسیده است.

لازم به ذکر است؛ همه اعضای شورای شهر نسبت به این افزایش قیمت نظر مثبتی ندارند و احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر این افزایش 150 درصدی را مغایر با عدالت و عرف عنوان کرده است.

42236

کد خبر 759511

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =