سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با انتشار اطلاعیه ای درباره طرح ترافیک توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش خبرآنلاین، سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با انتشار اطلاعیه ای درباره طرح ترافیک اعلام کرد: به اطلاع عموم شهروندان تهرانی می‌رساند؛ بر اساس مصوبات شورای اسلامی شهر تهران و شورای ترافیک تهران، طرح ترافیک در سال ۱۳۹۷ در همان محدوده سابق و با تغییراتی در زمان، شیوه پرداخت و نحوه اخذ مجوز، از ابتدای اردیبهشت‌ماه اجرا می‌شود.

شهرداری تهران به محض تصویب نهایی این طرح در مراجع ذی‌ربط، فرایند اجرایی آن را آغاز کرده است و پس از تقویت زیرساخت‌ها، نصب دوربین‌های جدید و برنامه‌ریزی‌های مربوط به نحوه ثبت‌نام؛ هم‌اکنون ثبت‌نام از عموم متقاضیان اعم از مجوزهای سالانه دستگاه‌های اجرایی و خریداران روزانه طرح در حال انجام است.

مهمترین تغییرات طرح برای سال ۱۳۹۷ شامل این موارد است:

۱. در سال جاری، عموم شهروندانی که قصد دارند با خودروی شخصی در محدوده طرح ترافیک تردد کنند، باید قبل ازاولین ورود،اطلاعات شخص و خودرو را درسامانهmy.tehran.irثبت‌ کنند. اطلاعات مورد نیاز شامل مشخصات مندرج برروی کارت ملی، سندمالکیت خودرو و نیز بارگذاری تصویر آن‌ها در وب‌سایت مذکور است.

2. در سال ۱۳۹۷ طرح ترافیک علاوه بر روزهای جمعه و تعطیلات رسمی، در روزهای پنجشنبه نیز اجرا نخواهد شد و ورود به محدوده طرح ترافیک در این روزها برای عموم شهروندان آزاد و رایگان است.

3. در سال ۱۳۹۷ طرح ترافیک در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۶:30 تا 19 اجرامی‌شود.

۴. مقررات مربوط به محدوده زوج و فرد برای سال ۱۳۹۷ همچنان برقرار خواهد بود و تغییری در این زمینه ایجاد نشده است.

۵. در سال ۱۳۹۷ هزینه تردد در محدوده طرح ترافیک برای خودروهای سهمیه دستگاه‌های اجرایی و دولتی با عموم شهروندان که طرح را به صورت روزانه خریداری می‌کنند، برابر است و تنها طبق مصوبه شورای شهر برای سهمیه‌های معلولان، بیماران خاص، خبرنگاران، آژانس‌ها و وانت‌بارها تخفیف در نظر گرفته شده است. هزینه تردد در محدوده طرح ترافیک برای جانبازان ۲۵ درصد به بالا نیز در سقف سهمیه بنیاد شهید و امور ایثارگران، رایگان است.

۶. در سال ۱۳۹۷ به هیچ وجه فروش سالیانه و یکجای طرح ترافیک وجود ندارد و نرخ عوارض تردد درمحدوده طرح ترافیک برای هر روز براساس نوع معاینه فنی خودرو و ساعات ورود و خروج محاسبه می‌شود. هزینه ورود و خروج خودروها بسته به ساعات اوج وغیراوج ترافیک متفاوت است و همچنین خودروهای دارای معاینه فنی برتر از بیست درصد تخفیف برخوردار خواهند بود.

۷. ساعات قبل از ۱۰ صبح و بعد از 16 عصر، ساعات اوج ترافیک محسوب می‌شود و هزینه تردد در ساعات بین روز کمتر از نصف هزینه ساعات اوج صبح و عصر است. محاسبه هزینه عوارض طرح ترافیک در هر روز نیز صرفا به اولین و آخرین تردد ثبت‌شده خودرو بستگی دارد. ارقام قابل پرداخت درجدول زیر آمده است:

 

۴۲۴۲

کد خبر 768845

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • علیک IR ۰۷:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۲
  30 7
  یعنی اگر: فردی فقط داخل محدوده طرح ترافیک حرکت کند مثلا منزل و محل کار داخل محدوده باشد به گونه ای که هیچ دوربینی تردد را ثبت نکند، نباید عوارض بدهد؟؟
 • علیک IR ۰۷:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۲
  7 5
  یعنی اگر: فردی فقط وارد محدوه شود ولی خارج نشود مثلا مسافری است که از شهرستان آمده و شب خودرو را در منزل میزبان که در محدوده است پارک کند، نباید عوارض بدهد؟؟
 • علیک IR ۰۷:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۲
  9 4
  یعنی اگر: فردی در ساعت 20 یا 22 ساعات غیر پیک از محدوده خارج شود، باید همان قدر عوارض دهد که فردی در ساعت پیک 17 خارج میشود؟؟
 • علیک IR ۰۷:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۲
  11 3
  یعنی اگر: فردی ورود قبل از 6؛30 داشته باشد و فقط خروجش در ساعات اجرای طرح توسط دوربین ثبت شود، نباید عوارض بدهد؟؟
 • بی نام A1 ۰۹:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۲
  15 5
  وقتی پنج شنبه ها طرح نباشه به نفع کسانی هست که پلاک ماشینشون زوجه.اینجوری در حق اونا اجحاف میشه
 • بی نام A1 ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۲
  7 0
  معاینه فنی برتر و عادی یعنی چی؟
 • علیرضا IR ۰۸:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۴
  17 4
  یکی از قسمت های مبهم موضوع در مورد پنج شنبه ها هست... در طرح جدید گفته شده طرح ترافیک پنج شنبه اجرا نمیشه و رایگان هست ... حالا تکلیف در مورد زوج و فرد در این روز چی هست؟ همیشه طرح ترافیک اولویت و برتری داشته بر زوج و فرد و اگر کسی طرح ترافیک روزی رو خریداری میکرده طبعا باید از مسیر زوج و فرد هم رد میشده که وارد طرح بشه...حالا که طرح ترافیک روز پنج شنبه رایگان هست چه جوری باید از مسیر زوج و فرد رد شد و رسید به طرح؟ این جوری اگر باشه باید زوج و فرد پنج شنبه هم لغو بشه یا اینکه برای پنج شنبه هم طرح فروخته بشه... وگرنه این میشه یه بی عدالتی مشخص برای ماشین هایی که پلاکشون زوج هست و نمیتونن از تعطیلی و رایگان بودن طرح ترافیک پنج شنبه استفاده کنن... و اصلا نمیتونن پنج شنبه ماشین بیارن....
 • علیرضا IR ۰۸:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۴
  5 0
  در مورد ثبت نام حقوقی یا شرکت ها هیج توضیحی تا به حال داده نشده... در ضمن چگونگی ثبت نام سالیانه برای کلیه روزها هم مشخص نیست اما در اخبار صحبت هایی در مورد شارژ یک میلیونی حساب برای ثبت نام سالیانه بیان شده که بعدا تکذیب شده لطفا پیگیری بفرمایید که ابهامات برطرف بشه....
 • بی نام RO ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
  12 0
  یک پلن غیر کارشناسی شده و خیلی آبکی و عجله ای تصویب شده که پر از ابهام هستش