معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی از اختصاص ارز ۳۸۰۰ تومانی برای ترخیص ۱.۲ میلیون تن کالاهای اساسی طی دیروز و امروز خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، علی اکبر مهرفرد با اشاره به اجرای سیاست ارزی جدید دولت در یکسان سازی و تعیین نرخ 4200 تومانی ارز،اظهار داشت:دولت برای تامین کالاهای اساسی و دارو که پیش از این از ارز مبادله ای استفاده می کردند،به ازای هر دلار 400 تومان یارانه پرداخت می کند.

وی با بیان این که عملیاتی شدن اختصاص یارانه ارزی به کالاهای اساسی نیازمند تطبیق مقررات و مصوبات جدید بوده است، خاطرنشان کرد که در حال حاضر این مراحل طی شده و با ابلاغ آن از سوی معاون اول رئیس جمهور به بانک مرکزی،اختصاص یارانه ارزی از دیروز عملیاتی شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به این که عدم ترخیص 20 روزه (از تاریخ 21 فروردین تا 10 اردیبهشت) کالاهای اساسی مشکلاتی را در بازار نهاده های دامی ایجاد کرده بود، تصریح کرد:طی دیروز و امروز برای ترخیص 1.2 میلیون تن کالاهای اساسی دلار 3800 تومانی اختصاص یافته و کمبود موجودی بازار در حال برطرف شدن است.

وی درباره اقلام عمده کالاهای اساسی ترخیص شده،گفت:در مدت یاد شده 700 هزارتن ذرت،400 هزارتن دانه سویا، 30 هزارتن کنجاله سویا و همچنین مقادیری دانه کلزا و گوشت گوسفندی تاکنون از مبادی ورودی ترخیص شده است.

 

35223

کد خبر 774039

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =