۰ نفر
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۰
سومین سالگرد درگذشت صادق آئینه‌وند

مراسم سومین سالگرد درگذشت دکتر صادق آئینه‌وند برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مراسم گرامیداشت سومین سالگرد درگذشت دکتر صادق آئینه‌وند چهره ماندگار تاریخ اسلام و رییس فقید پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می‌شود.

این مراسم توسط بنیاد آئینه‌وند و با همکاری موسسه مطالعات و تحقیقات زنان، روز پنجشنبه (بیستم اردیبهشت‌ماه جاری) ساعت 5 بعدازظهر با سخنرانی داود فیرحی با موضوع «آئینه‌وند و اخلاق تاریخ پژوهی»، در محل موسسه مطالعات و تحقیقات زنان برگزار خواهد شد. محل موسسه مطالعات و تحقیقات زنان در خیابان ولی‌عصر، روبه‌روی پارک ملت، خیابان ناهید غربی، شماره 52 واقع است.

صادق آئینه‌وند دانش‌آموخته دکترای تاریخ اسلام از دانشگاه القدیس یوسف لبنان، استاد دانشگاه تربیت مدرس و رییس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی بود. از او در حدود ۱۰۰ مقاله و ۳۳ ترجمه و تألیف به یادگار مانده است.آئینه‌وند در ۱۶ دی ۱۳۹۲، چند ماه پس از آغاز کار دولت حسن روحانی، طی حکمی به عنوان رییس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی منصوب شده بود. او همچنین به‌عنوان عضو هیئت علمی نمونه کشوری، چهره فرهیخته استان همدان و چهره ماندگار در سال ۱۳۸۵ انتخاب شده بود.

صادق آئینه‌وند، چهره ماندگار تاریخ و استاد دانشگاه در رشته تاریخ اسلام که ریاست پژوهشگاه علوم انسانی را به‌عهده داشت، در اردیبهشت ۹۴ پس از یک دوره کوتاه بیماری، درگذشت.

57241

کد خبر 774531

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =