تعیین ضرب العجل برای جذب تسهیلات اشتغال روستایی

استاندار چهارمحال و بختیاری از تعیین ضرب‌الاجل برای جذب تسهیلات بانکی اشتغال تا تیرماه سال جاری خبر داد و گفت: پس از پایان فرصت تعیین شده مدیران باید جوابگوی عملکرد خود باشند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی استانداری ، اقبال عباسي در جلسه شوراي گفت‌وگوي دولت و بخش خصوصي با طرح سؤالات متعدد از مديران دستگاه‌هاي اجرايي براي جذب نشدن تسهيلات بانکي در چهارمحال و بختياري، اظهار کرد: تسهيلات بسيار خوبي با سود بسيار کم براي ايجاد اشتغال در بخش‌هاي مختلف در نظر گرفته شده اما اين سؤال مطرح است که چرا مشکل اشتغال و بيکاري حل نمي‌شود.

وي با اشاره به اينکه در گذشته دليل عدم جذب تسهيلات اشتغال‌زايي در چهارمحال و بختياري نرخ بهره بالاي تسهيلات عنوان مي‌شد، ادامه داد: اين سؤال اکنون مطرح مي‌شود که چرا وام‌هاي ارزان قيمت اشتغال روستايي و عشاير بموقع جذب نمي شود،؟!

استاندار چهارمحال و بختياري از تعيين ضرب‌الاجل براي جذب تسهيلات بانکي اشتغال تا تيرماه سال جاري خبر داد و گفت: برخي از مديران علل جذب نشدن اين تسهيلات را زمان کم آن عنوان مي‌کنند،اين در حالي است که آئين‌نامه جذب تسهيلات براي تمامي استان‌ها در يک زمان ابلاغ شده است و ساير استان‌ها عملکرد بهتري در اين موضوع داشته‌اند.

عباسي تأکيد کرد بزرگترين فساد در بدنه دستگاه‌هاي اجرايي عمل نکردن به وظايف است و بايد جلوي اين امر گرفته و شرايط پرداخت تسهيلات براي روستائيان و عشاير تسريع شود.

وي با انتقاد از عملکرد ضعيف مديران در جذب تسهيلات اشتغال‌زايي روستايي و عشاير، خاطرنشان کرد: اگر روند و نوع نگاه ما تغيير نکند و درهمين راستا رضايت مردم جلب نشود، قطعا مردم و ناظرين ما را تغيير مي‌دهند.

استاندار چهارمحال و بختياري با تعيين ضرب‌الاجل براي مديران مربوطه، تصريح کرد: پس از پايان فرصت تعيين شده براي جذب تسهيلات اشتغال‌زايي عملکرد مديران در اين زمينه بررسي مي‌شود و مديران پس از پايان فرصت، بايد جوابگوي عملکرد خود باشد، زيرا عدم جذب اين تسهيلات ظلم به مردم اين استان است.

 

46

کد خبر 782599

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =