مدیرعامل منطقه آزاد ماکو از اجرایی شدن پروژه سفر بدون روادید گردشگران خارجی به منطقه آزاد ماکو در 3 ماه آینده خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین، غلامرضا سلیمانی، با اعلام این موضوع که برنامه ها و سیاست های جدید دولت تدبیر و امید مبتنی بر تسهیل و روان‌سازی ورود اتباع خارجی از سراسر و جذب سرمایه گذاری در مناطق آزاد کشور است، تاکید کرد: مرز بازرگان تنها مرز رسمی بین المللی کشور جمهوری اسلامی ایران با اروپا است بنابراین ما در نظر داریم تسهیلات لازم جهت روان سازی ورود اتباع خارجی به منطقه آزاد ماکو را صورت دهیم.

وی افزود: در همین راستا از سردار رضائیان فر، رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی و تیم های کارشناسی ناجا برای بررسی وضعیت موجود دعوت صورت گرفت که خوشبختانه با حضور و بازدید ایشان از منطقه؛ امکانات و اصلاحات نرم افزاری و سخت افزاری مورد نیاز برای این مسئله مورد بررسی قرار گرفت.

سلیمانی با بیان این که پس از بازدید و بررسی فرودگاه منطقه آزاد ماکو و مرز بازرگان توسط رئیس پلیس امنیت عمومی، در جلسه شورای تامین منطقه نیز درباره ظرفیت های بسیار گسترده در زمینه جذب گردشگر و سرمایه گذار بین المللی در منطقه آزاد ماکو اتفاق نظر وجود داشت؛ تاکید کرد: در حال حاضر در گمرک بازرگان برای ورود و خروج هموطنان و همچنین اتباع سایر کشورها محدودیت هایی وجود دارد که با تسهیل گری و الکترونیکی سازی فرآیندها می توان شرایطی را ایجاد کرد که افراد در گام نخست با کمترین زمان توقف و در مرحله بعد بدون روادید از طریق مرز بازرگان وارد کشور شوند.

مدیرعامل منطقه آزاد ماکو به کار گیری «گذرنامه الکترونیکی» را سیاست کلی دولت عنوان کرد و افزود: اجرای فرآیند تسهیل ورود گردشگران خارجی به کشور در عمل آماده سازی زیرساخت‌های منطقه برای رویدادهایی است که است که در آینده صورت خواهد گرفت.

وی هم چنین گفت: در حال حاضر برنامه منطقه برای پیاده سازی این سیستم مدون و مسئول پیگیری امور مشخص شده و کار عملا استارت خورده و پیش بینی می کنیم که ان شاالله پروژه سفر بدون روادید گردشگران خارجی به منطقه آزاد ماکو در 3 ماه آینده اجرایی شود.

سلیمانی به قابلیت تبدیل فرودگاه ماکو به یک مرز بین المللی هوایی اشاره کرد و گفت: این موضوع مورد تایید سردار رضائیان فر و تیم کارشناسی ناجا قرار گرفته و امیداریم به کمک پلیس اطلاعات و امنیت عمومی در حوزه نرم افزاری و سخت افزاری و ارائه مجوزهای لازم از سوی وزارت کشور، فرودگاه منطقه آزاد ماکو نیز به زودی به فرودگاه بین المللی تبدیل شود.

وی در پایان تاکید کرد: پیشنهاد ما ایجاد «کریدور» بین مناطق آزاد است تا از طریق خطوط هوایی یا حمل و نقل ترکیبی در فصول مختلف سال و با کمترین موانع گردشگران از سراسر جهان به مناطق آزاد کشور سفر کنند.

 

 

۴۲۴۲

کد خبر 787646

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =