سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به سخنان شب گذشته وزیر امور خارجه آمریکا گفت: ملت ایران با اتحاد و انسجام همه توطئه‌های شما را پشت سر خواهد گذاشت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بهرام قاسمی ضمن محکوم کردن اظهارات سخیف و بی پایه و اساس مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در جمع گروهی از آمریکایی - ایرانی مقیم  این کشور در کالیفرنیا اظهار کرد: سخنرانی مزورانه و سخیف وزیر خارجه آمریکا در این جمع  که صرفا یک اقدام ابزاری و تبلیغاتی بود،  بیش از همیشه نشانگر درماندگی بی حد و حصر  دولت آمریکا در شرایط پس از خروج غیرقانونی این کشور از برجام و عدم دستیابی به اهداف خود از این اقدام  یک سویه و نابخردانه و انزوای جهانی ناشی از آن است.

وی افزود: این سخنان به وضوح  مصداق بارز دخالت این کشور در امور داخلی ایران و دقیقا در راستای سیاست های دیر پای بی ثبات ساز و مخرب این کشور در منطقه ارزیابی می شود که ناقض تعهدات بین المللی این کشور است.

سخنگوی وزارت امور خارجه به تزویر، فریبکاری و تناقض‌های بی شمار در اعمال شدیدترین تحریم ها ی ظالمانه و غیرقانونی علیه منافع مردم ایران و تروریست خواندن آنها و همچنین قرار دادن نام آنها در لیست کشورهایی که شهروندان آنها مشمول محدودیت و ممنوعیت ورود به آمریکا هستند از یک سو و طرح ادعاهای آکنده از فریب و نیرنگ و به نمایش گذاشتن نقش دروغین و ریاکارانه دوستی برای مردم ایران به  سوابق طولانی مداخلات پرهزینه اما عبرت آموز دولت های مختلف آمریکا در امور داخلی ایران اشاره کرد.

او گفت: هیچ ایرانی آزاده‌ای که دل در گرو سربلندی، عزت و تکریم ایران زمین و هویت شکوهمند ایرانی خود دارد، کودتای ۲۸ مرداد که منجر به سرنگونی دولت مردمی و قانونی در سال ٣٢ شد، حمایت بی دریغ از تروریست‌های جنایتکار و گروه‌های تجزیه طلب وابسته، حمایت از صدام در تحمیل جنگ هشت ساله علیه ملت بزرگ ایران، سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران بر فراز آب‌های خلیج فارس و ده‌ها اقدام و رفتار ضدایرانی دیگر از سوی دولت‌های آمریکا را فراموش نخواهد کرد. در تزویز و عدم صداقت دولتمردان فعلی آمریکا همین بس که میان گفتار و کردار و رفتار پیدا و پنهان  آنان فرسنگ ها فاصله وجود دارد و نه تنها با مردم ایران بلکه با مردم خویش نیز صداقت ندارند.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: ایرانیان در طول تاریخ هرگز سلطه و سیاست‌های زورگویانه و قلدرمآبانه هیچ  بیگانه‌ای را نپذیرفته و قطعا در این شرایط حساس نیز نه تنها از سیاست‌های رئیس جمهور و اقلیت جنگ طلب فعلی آمریکا که به هیچ یک از اصول و هنجارهای اخلاقی، انسانی و حقوقی و بین المللی پایبند نیستند و حرف‌ها و رفتارهایشان فاقد هرگونه اصالت است و به اعتراف بسیاری از دوستان و متحدان آمریکا قابل اعتماد نیستند وقعی ننهاده بلکه بدون تردید با اتحادی که همیشه در اینگونه شرایط از آنها انتظار می‌رود، پاسخ اینگونه اظهارات و اقدامات مداخله جویانه مقامات و سیاستمداران آمریکایی را با انسجام و یکپارچگی مثال زدنی خواهند داد.

قاسمی در خاتمه اضافه کرد: سخنان وزیر خارجه امریکا  و بخصوص سخنان شب گذشته او نشان می‌دهد وی کماکان از دارا بودن آگاهی لازم و درک صحیح و عمیق از گذشته و حال  ایرانیان همچنان محروم است و  باید بداند منافع مردم ایالات متحده امریکا به آنان دیکته می کند که  قبل از هر ارزیابی و قضاوتی پیرامون دیگر ملل و جوامع جهان،  نیاز به دانش، خردورزی و  درک عمیق از واقعیت های آن جوامع دارد. بی شک مردم قهرمان ایران با ذکاوت و بلوغ همیشگی و با استمداد از تجارب گذشته  و فراز و نشیب های بی شمار تاریخی و با الهام از آموزه های فرهنگی و استعداد ذاتی خود  از تمامی توطئه های ضد ایرانی بیگانگان عبور خواهند کرد.

52310

کد خبر 791825

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 13
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • 4گوشه IR ۰۹:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۱
  آقای سخنگو راجع به خودت صحبت نه مردم ایران
 • بدون نام ۰۹:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۱
  اقاي وزارت خارجه شما بهتر نيست اين واكنش ها رو بسپاريد اقاي ولايتي انجام بده?
 • بزرگی A1 ۰۹:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۱
  مدام میگید ملت ایران، مردم ایران، ایرانیان. شماها کی برای ملت ایران ارزش قایل بودید که الان بخواین باشید؟
 • بی نام A1 ۰۹:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۱
  ایشان نماینده مردم ایران نیستند
  • بی نام A1 ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۱
   شما دقیقا فازت چیه فکر کردی وزیر امورخارجه امریکا به فکر منو تو هست درسته خیلی سیاست های حکومت ما مشکل داره ولی درست نیست برای حل مشکلات داخلی خودمون در برابر دشمن همیشگیمون وا بدیم
 • بی نام A1 ۱۰:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۱
  ولش کن این پمپئو تروریست پرور را. مثلا توقع داشتید که پمپئو سخن منطقی و مستدل بگه؟
 • بی نام US ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۱
  71 24
  اگربدون درنگ وتبعیض همه مختلسین رامحاکمه و واقعامجازات کنید مردم برای حفظ نظام جان خواهندداد
  • بی نام IR ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۱
   32 2
   منظور شما حفظ کشور ایرانه دیگه؟
 • ایرانی A1 ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۱
  51 24
  سلام به عنوان یکی از دوست داران دکتر مصدق میخواهم بگویم که تمامی عوامل کودتای 28 مرداد باید منفور باشن نه اینکه یکی را حکومت محکوم کند و در تهران بزرگراه به نام دیگری کند. نفرت مسئولین جمهوری اسلامی از دکتر مصدق و کابینه ملی گرای ایشان بیشتر از نفرت شاه به ایشان است. در کل 28 مرداد تنها ابزاری برای برانگیختن احساسات ضد آمریکایی مردم ایران است چون روحانیون از کودتا حمایت کرده بودند.
 • مهدی GB ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۱
  واسه ما مردم هیچ کاری نکردید جز فقر دلار و سکه چند امروز
 • بی نام IR ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۱
  73 3
  لطفا زبان ملت ایران نباشید ملت ایران شما مسئولین را هیچ وقت نخواهد بخشید
 • رضا GB ۱۴:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۱
  20 0
  در امریکا قابل کنترل خواهد بود. تهدیدی که واقعی نباشد فقط از اعتبار سیاسی و نظامی منبع آن میکاهد. بستن تنگه هرمز یعنی ضربه اقتصادی به چین و ژاپن، یعنی ورود تعداد بیشتری از ناوگان امریکا به خلیج فارس و اجبار پنتاگون به درگیری مستقیم نظامی. درگیری در خلیج فارس یعنی اتحاد انگلستان و فرانسه در شکار و توافق در تفسیم ایران با امریکا، یعنی ورود ناوهای انگلیسی و فرانسوی به خلیج فارس. اتحاد در بین فرانسه، انگلستان و امریکا میتواند در شرایطی رخ دهد. از دیدگاه تهدید و ایجاد نا امنی هم این موضع گیری آقای روحانی با بی تفاوتی بازار نفت مواجه شد. سوال اینجا است که غیر از ایجاد تلاطم در داخل حاصل تهدیدها چیست؟ سوال اینجا است که آیا گزینه های نرم و سخت مناسبتری وجود دارد که در زمان مناسب قابل اجرا باشند؟
 • علی A1 ۱۴:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۱
  27 0
  هر واکنش اینور واونور فقط باعث بالارفتن سکه وخوشحالی اختلاسیون ومحتکران وبدبختی مردمی میشه که شما همیشه ازطرف خوتان وبه اسم انها نظر میدهید،