۰ نفر
۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۸ - ۰۶:۱۲

خانواده‌های انگلیسی گرایش بیشتری به خرج کردن برای اینترنت دارند تا برای خوراک و لوازم مدرسه فرزندانشان.

یافته‌های جدید حاکی از آن است که فناوری دیگر مثل قدیم یک ابزار خانگی برای استفاده گاه‌به‌گاه نیست، ‌بلکه امروزه بسیاری از خانواده‌ها‌ ترجیح می‌دهند پولشان را به جای غذا یا هزینه‌های سودمند زندگی، صرف اتصال به اینترنت کنند.

به گزارش روزنامه تلگراف، شرکتO2 در تحقیقی با شرکت پانصد خانواده، از آن‌ها خواسته بود مواردی را که به حذف آن‌ها از مخارج زندگی تمایل ندارند، مشخص کنند. دو سوم این خانواده‌ها نیز ‌اینترنت را انتخاب کردند که در مقایسه مواردی مانند لباس فرم مدرسه با 59 درصد، تعطیلات خانوادگی با30 درصد و خرید هفتگی مواد غذایی با24 درصد قابل تامل است.

صرف‌نظر از این که میزان اعتبار مالی یا درآمد خانواده‌ها چه‌قدر باشد،‌ آنها تمایلی به کاهش هزینه‌های مربوط به فناوری ندارند. 40 درصد والدین اظهار داشته‌اند که 10 درصد کل بودجه خانواده را صرف خریدها و آبونمان خدمات مرتبط با فناوری می‌کنند؛ هزینه‌ای که طبق تحقیقات ICM حدود سه هزار یورو در سال تخمین زده شده است.

یافته‌های مشابهی نیز نشان می‌دهند که هرخانواده انگلیسی به طور متوسط دارای 2.4 دستگاه تلویزیون،‌ 1.6 دستگاه رایانه، 2.4 دستگاه‌های بازی ویدیویی، ‌3 دستگاه گوشی همراه و 2.2 عدد ام‌پی‌تری پلیر است. این بدان معنی است که در هر جای خانه، فناوری به نوعی حضور دارد و کمتر از ده درصد از والدین، این شرایط را نگران‌کننده می‌دانند.

بر اساس گزارش منتشر شده از این مطالعه،‌ با وجود شرایط سخت اقتصادی و ،‌ خانواده‌ها هنوز هم در پی خرید فناوری هستند و تنها تاثیر بحران فراگیر جهانی این است که آنها قدری بیشتر به قیمت‌ها توجه می‌کنند. 57 درصد از خانواده‌ها بیان کرده‌اند که اگر مشکلات مالی نداشته باشند،‌ هنوز هم مشتاق به خرید آخرین ابزارهای الکترونیکی روز هستند.

دولت انگلیس به تازگی تصویب کرده است تا سال 2012 / 1391، تمام خانه‌های انگلیس باید به خطوط اینترنتی پرسرعت مجهز باشند و در همین راستا، شرکت‌های ارایه‌دهنده خدمات ارتباطی در انگلستان نیز به‌تازگی عرضه خدمات اینترنت بسیار پرسرعت را با پهنای باند 100 و 200 مگابیت بر ثانیه به شهروندان آغاز کرده‌اند. پیش‌بینی می‌شود با توجه به نتایج این نظرسنجی و هم‌چنین هزینه نسبتا اندک این خدمات (معادل پنجاه‌هزار تومان در ماه)، استقبال خوبی از این خدمات به عمل آید.

یک‌سوم والدین نیز معتقدند دسترسی به ای‌میل‌ها و استفاده از اینترنت همراه با استفاده از گوشی‌های همراه،‌ برقراری تعادل بین مسئولیت‌های کاری و خانوادگی را برای آن‌ها ساده‌تر کرده است؛ در حالی‌که تنها 6 درصد از والدین عکس این نظر را دارند.

51 درصد از والدین (بیش از نیمی از افراد شرکت‌کننده) نیز گفته‌اند که در طول هفته با هم بازی‌های رایانه‌ای انجام می‌دهند و بیش از یک‌سوم هم گفته‌اند که با هم می‌نشینند و اینترنت‌گردی می‌کنند. هم‌چنین 20 درصد آن‌ها از شبکه‌های اجتماعی اینترنتی استفاده می‌کنند تا با خویشاوندان خود در ارتباط باشند. نکته جالب توجه اینجاست که 19 درصد از افراد برای ارتباط با بستگان نزدیک و 22 درصد نیز برای ارتباط با فامیل‌های دور در شبکه اجتماعی عضو شده‌اند.

باب تیلور، تحلیلگر اجتماعی که اطلاعات مربوط به این مطالعه را تالیف کرده است، می‌گوید: «نحوه کنترل فناوری توسط والدین،‌ کلید برقراری تعادل بین کار و زندگی است. بسیاری مدعی‌اند که ارتباط دایم با کار به این معناست که فرد هیچ‌وقت واقعا آزاد و در استراحت نباشد؛‌ اما مطالعه ما حاکی است که والدین چنین تصوری از فناوری ندارند».

تلگراف، 7 می- ترجمه: بهنوش خرم‌روز

کد خبر 7995

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • مهندس IR ۰۳:۴۱ - ۱۳۸۹/۰۶/۲۱
    0 0
    منم با اینترنت راحت ترم!!! کاش کشور مام یه کم به فکر بیوفته!!! من نظرم اینه که اینترنت هم مثل خط تلفون در اختیار همه قرار بگیره ! خیلی باحال و جالبه!