عزیزی با اشاره به قانون منع به کارگیری بازنشستگان: شهرداری‌ها دولتی نیستند و باید مستثنا شوند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس معتقد است با توجه به اینکه سهم کمک دولت به شهرداری‌ها کمتر از 50 درصد است قانون "منع به کارگیری بازنشستگان" شامل حال آنها نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، عبدالرضا عزیزی درباره اینکه قانون منع به کارگیری بازنشستگان شامل شهرداراران می‌شود یا نه گفت: هنوز نمی توان نظر قطعی داد؛ زیرا نظر نهایی بر عهده شورای نگهبان است.
او به برخی اختلاف نظرها میان نمایندگان مجلس درباره این موضوع اشاره کرد و افزود: به عقیده من نباید پیش از آنکه موضوع و یا مصوبه ای نهایی و قطعی شود، حکم صادر کرد؛ چرا که سبب ایجاد تنش در فضای جامعه می شود.
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با استناد به اسناد و قوانین بالادستی تاکید کرد: هرنهادی که دولت بیش از 50 درصد کمک مالی و از اعتبارات بودجه هزینه کند دولتی محسوب می شود یعنی دولت سهامدار آن نهاد یا سازمان است و با این ملاک، قانون منع به کارگیری بازنشستگان شامل آنها می‌شود.

جلسه سؤال از رئیس‌جمهور در مجلس

به گفته نماینده شیروان در مجلس؛ شورای نگهبان چهارشنبه این هفته موضوع منع به کارگیری بازنشستگان را بررسی می‌کند و بعد از اعلام نظر شورای نگهبان در صورت نیاز، نوبت به استفساریه می رسد.
گفتنی است اوایل مرداد امسال طرحاصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در مجلس شورای اسلامی تصویب شد.


45231

 

کد خبر 801343

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =