بدبخت‌تر از خودت را ببین و احساس خوشبختی کن

توضیح: متاسفانه این روزها در سطح جامعه و به ویژه در فضای مجازی با سیل انتقادات، بدبینی‌ها، ناامیدی‌ها و نگرانی‌ها نسبت به آینده مواجهیم. صد البته مشکلات زندگی فراوان است اما باید دانست این ما هستیم که با افکار و دنیای درون‌مان، جهان پیرامون‌مان را می‌سازیم. در همین راستا یکی از برجسته‌ترین روان‌شناسان جهان، تکنیک جدیدی را ابداع و ارائه نموده که ما آن را با هدف دستیابی شما عزیزان به یک زندگی بهتر تقدیم می‌کنیم. این روش جدید که در محافل علمی با عنوان: «بدبخت‌تر از خودت را ببین و احساس خوشبختی کن» شناخته شده، در مدت کوتاهی آوازه زیادی داشته و بخصوص در کشور عزیزمان مورد توجه عموم مردم قرار گرفته است. 

اما اصل داستان:
این دانشمند که خیلی هم دوست داشت نامش فاش شود معتقد است: در وهله اول نباید به شرائط فعلی بدبینانه نگریست چون هیچ کشوری به طور کامل غرق در رفاه و خوشبختی نبوده و نیست و همه کشورهای جهان بنوعی درگیر مشکلات خاص خود هستند!
او برای این که ابعاد مسئله را بازتر نماید چنین ادامه می‌دهد: اگر ما این روزها درگیر گرانی، تورم، تحریم و رشد روزبه‌روز قیمت اجناس و کالاهای مصرفی و صنعتی مانند خودرو ، مواد خوراکی و بهداشتی هستیم باید بدانیم که در عین حال و در سایر نقاط جهان هم، کشورهایی هستند که هم‌زمان با ما از مشکلات خاص خودشان در عذابند. به عنوان مثال برخی از کشورها: 
- از بیکاری و مشکلات مسکن و ازدواج رنج می‌برند!
- برخی دیگر از انواع و اقسام مختلف فساد به ویژه رانت‌خواری، اختلاس، تجاوز به عنف، کودک‌آزاری (به ویژه توسط مربیان و مدرسان) زمین‌خواری، رشوه، دزدی، پارتی‌بازی، ژن‌های خوب، آقازاده‌های بددهن معذب‌اند!
- برخی دیگر از فرار مغزها و مهاجرت بی‌رویه شاکی هستند!

- برخی دیگر با معظل آلودگی هوا، محیط زیست، گرد و غبار، ریزگردها، و مشکل ترافیک دست و پنجه نرم می‌کنند.
- برخی کشورها، بلایای طبیعی هم‌چون: کمبود آب، خشک شدن دریاچه‌ها، زلزله، سیل و بلایای غیرطبیعی مانند بالا بودن آمار تصادفات رانندگی، هواپیما، قطار، کشتی و آتش‌سوزی‌های شهری و جنگلی گریبان‌شان را گرفته!
- برخی کشورها بالا بودن هزینه‌های دارو، درمان، مسائل بهداشتی و سونامی‌های سرطان و سکته است که بلای جانش شده!

- برخی کشورها با دلواپسان خودسری که برای خودشان سفارت تسخیر می‌کنند، اسید می‌پاشند، کنسرت و سینما را بهم می‌ریزند و... سر و کله می‌زنند!
- برخی از کشورها مصیبت‌شان این است که شادی و نشاط ساختار تعریف ‌شده‌ای ندارد اما در عوض آمار طلاق و اعتیاد در آن‌ها خیلی بالاست!
- برخی از کشورها مسئولینی دارند که گاه گداری کارهایی می‌کنند (یا کارهایی نمی‌کنند) و یا حرف‌هایی می‌زنند که آدم مجبور است چند وقتی را از فرط شرمندگی و خجالت، پنهان شود!

- برخی از کشورها صداوسیمای عجیب و غریبی و تا حدودی خنده‌داری دارند!
- برخی از کشورها مصائبی مانند: پارازیت، فیلتر، سانسور و تعطیلی به کل فرهنگ و هنر و بازداشت کردن اهالی هنر را دارند!
- برخی از کشورها مشکل قطع آب، برق، گاز دارند!

- برخی از کشورها مشکل گورخواب‌ها و کول‌برها و فقر تاسف‌برانگیز دارند!
- برخی از کشورها مشکل تظاهر، دروغ و ریا را دارند!
- برخی از کشورها مشکل امنیت و حملات تروریستی دارند!

- برخی از کشورها روشنفکرانی مانند دکتر ازغدی و رائفی‌پور و حسن عباسی و دکتر روازاده و هم‌چنین نمایندگان مجلس سلفی‌بگیر و همواره به دنبال عکس دخترخوشگل‌ها را ندارند!
- برخی کشورها توریست ندارند و پاسپورتشان هم ارزش ندارد!
- برخی از کشورها اصلا موشک ندارند!
و...

پس در همین راستا، عضلات خود را شل کرده، نفس عمیقی بکشید و چشم‌های خود را ببندید و به کشوری فکر کنید که هیچ مشکلی ندارد و همه چیز در آن‌جا گل و بلبل و جنیفرلوپز و سوفیا لورن است. در مخیله خود تا می‌توانید از چنین کشوری لذت ببرید. اگر هم نمی‌توانید چنین کشوری را تجسم کنید به یک کیک خامه‌ای و یا حداقل به یک بستنی زعفرانی فکر کنید و خوشحال و شادمان شوید. اگر باز هم چنین چیزهایی را ندیده‌اید و نمی‌توانید تصورشان کنید به دماغ گنده صاحب‌خانه‌تان فکر کنید و از عمق وجود به آن بخندید. حتی می‌توانید آروغ بزنید و در کنار خانواده‌تان بخندید چون سوژه مهم نیست، نگاه ما و ذهن و افکار ما مهم است!

کد خبر 806798

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =