این روزها شده‌ایم گوشت قربانی و هر کس به طریقی دل ما می‌شکند، البته به نام ملت و به کام خودش! همه راست راست می‌آیند و یه چیزی از این مملکت می‌کنند و می‌برند، تازه کلی هم با شعارهای مهیج منت بر سرمان می‌گذارند! از آب و خاک گرفته تا ناموس و امنیت و جان و مال ...

- مسئولین معتقدند: اگر ما با داعش در بیرون از مرزها نجنگیم مردم مجبورند با آن‌ها در داخل کشور بجنگند و بمیرند. 
- ژن‌های خوب معتقدند: اگر ما با فرنگی‌ها خارج از کشور حال نکنیم، مردم مجبورند با آن‌ها در داخل کشور حال کنند و از فرط فساد بمیرند!
- کشورهای دوست و همسایه معتقدند: اگر ما به ایران سفر نکینم و همه جوره خرجشان نکینم(!) خلاصه، به طریقی ارز تزریق‌شان نکنیم، مردم مجبورند در اثر کمبود ارز، از طول، افقی شده و بمیرند. 
- کشورهای دشمن همسایه معتقدند: اگر ما از خارج پول برای ادب کردن مسئولین، خرج نکینم مردم مجبورند از داخل، گرفتار جنگ و موشک پرانی و بمب هسته‌ای آن‌ها شده و بترکند و بمیرند!
- محتکرین و دلالان معتقدند: اگر جنس برای روز مبادا انبار نکنیم مثلا پوشک جمع نکنیم مردم مجبورند در آن روزخاص، آن قدر خودشان را خیس کنند تا غرق شوند و بمیرند! 
- رانت‌خوران معتقدند: اگر جنس قاچاق وارد نکینم مردم مجبورند تولید ملی مصرف کنند و از زجر و حرص زیاد، بمیرند!
- ترامپ معتقداست: اگر ما تحریم اعمال نکینم مسئولین پول ملت را یا اختلاس می‌کنند و یا برای کشورهای نورچشمی‌ خرج می‌کنند در نتیجه ملت مجبورند در اثر بی‌پولی بمیرند! 
- دلواپسان معتقدند: اگر ما تحریم‌ها را دور نزنیم، مردم مجبورند بر روی حق مسلم‌شان سیمان بریزند و دق کرده و بمیرند! 
- تیم هسته‌ای معتقدند: اگر روی ۳۰ میلیارد خرجی که شده، سیمان نریزیم، مردم مجبورند ارز را طولی بخرند و بمیرند! 

و جالب این‌که دست آخر ملت مجبور می‌شوند که در اثر همه این‌ها بمیرند و می‌میرند! 
خلاصه این‌که همه هر کاری که دوست دارند می‌کنند و بار خودشان را می‌بندند و البته منتش را هم بر سر ما می‌گذارند! از این خنده‌دارتر دیگر چه بلایی ممکن است بر سرمان بیاید؟! هم دستی دستی یه چیزی می‌دهیم و هم کلی متوقع دوروبرمان وول می‌خورد و می‌پرورانیم! 

بگذریم... باید نیمه پر لیوان را ببینیم و آن این‌که عدو برای‌مان سبب خیر شده ... چرا که بعد از ۴۰ سال بالاخره یک‌سری قوانین مالیاتی، گمرکی، بانکی، نظارتی، قاچاق، وارداتی و صادراتی و به ویژه در خصوص جلوگیری از پول‌شویی و.... تازه تازه در حال تصویب‌اند!

همیشه می‌گفتیم این مملکت را خدا می‌چرخاند کسی باور نمی‌کرد... یعنی تا به الان، بدون هیچ قانون و نظارتی کشور به حول و قوه الهی چرخانده می‌شد! بماند چگونه...

کد خبر 808291

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =