ما چقدر برای رسیدن به ۴۲ سال آرزوی تحقق نیافته قهرمانی در جام ملت‌ها زحمت کشیده و برنامه‌ریزی کرده ایم که امروز برای قرار گرفتن کاپ این بازی‌ها در کلکسیون افتخارات فوتبال ایران حکم قطعی صادر می‌کنیم؟ یعنی جام ملت‌های آسیا این قدر کشک و بی‌مقدار است که ۴۲ سال برای رسیدن به آن حسرت کشیده‌ایم؟

در فیفادی، ایران به مصاف بولیوی رفت اما این آخرین اتفاق در فوتبال آسیا نبود. دقیقا در لحظاتی که ما بابت حضور تعدادی از بانوان در ورزشگاه آزادی سر از پا نمی شناختیم و جشن گرفته بودیم، ژاپن با اروگوئه بازی کرد و امروز در عجبیم که چرا هیچ نوشته ای از برد پر گل ژاپن نمی خوانیم؟

ژاپن در دیداری سخت و نفسگیر مقابل اروگوئه پرستاره، با نتیجه ۴- ۳ پیروز شد. این اتفاق در حالی رخ داد که سعودی ها با برگزاری سوپرکلاسیکو در خاک کشور خود، همراه عراق به مصاف برزیل و آرژانتین رفتند.

در واقع اساطیر فوتبال آمریکای جنوبی با حریفان قطعی و احتمالی ایران در جام ملت های آسیا بازی کردند و ما هم به مصاف بولیوی رفتیم و بابت دیدار با ونزوئلا لابد سر از پا نمی شناسیم!

همه این ها به کنار؛ ما شگفت زده، معطل و درمانده این همه اعتماد به نفس برای ادعای پرطمطراق قهرمانی در جام ملت ها هستیم.
لطفا به ما بگویید این درجه از اعتماد به نفس از کجا می آید؟

تیم های دیگر با بهترین اردوها و بازی های درجه یک تدارکاتی، این قدر ادعای فضیلت ندارند و خود را تیم برتر قاره نمی دانند.

ژاپن، این رکوردار بی همتای جام ملت های آسیا که روزگاری در حسرت یک دیدار ناقابل با تیم ملی ایران بود، این قدر منم منم نمی کند و از حالا جام ملت های را متعلق به خود نمی داند اما ما اینجا که همچنان در گیر و دار زمین چمن و امکانات محقر یک مرکز تازه افتتاح شده برای دو تیم ملی هستیم و به خاطر یک بازی تدارکاتی درجه چندم باید کلی دوندگی کنیم، چگونه خود را در جام ملت های آسیا مدعی می دانیم؟


آدمی که سرش در حساب و کتاب باشد، قطعا این شعر را با خود زمزمه خواهد کرد مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد؛
ما چقدر برای رسیدن به ۴۲ سال آرزوی تحقق نیافته قهرمانی در جام ملت ها زحمت کشیده و برنامه ریزی کرده ایم که امروز برای قرار گرفتن کاپ این بازی ها در کلکسیون افتخارات فوتبال ایران حکم قطعی صادر می کنیم؟ یعنی جام ملت های آسیا این قدر کشک و بی مقدار است که ۴۲ سال برای رسیدن به آن حسرت کشیده ایم؟ 

*نکته: منتشر شده در سایت خبرورزشی

کد خبر 813353

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =