تشخیص سن افراد از گوشهٔ چشم آن‌ها با هوش مصنوعی

ایسنا نوشت: پژوهشگران آمریکایی، سیستم جدیدی مبتنی بر هوش مصنوعی ابداع کرده‌اند که می‌تواند سن افراد را از روی عکس آنها حدس بزند.

پژوهشگران از نوعی سیستم جدید هوش مصنوعی رونمایی کرده‌اند که می‌تواند با بررسی تصویر چهره افراد، سن آنها را حدس بزند. این روش جدید، روی بیش از هشت هزار عکس آزمایش شد و توانست راه را برای پیش‌بینی دقیق‌تر سن حتی با دیدن قسمت کوچکی از تصویر فراهم کند. پژوهشگران شرکت "هاوت ای‌ال"(Haut.AI) که فعالیت آن، در حوزه مراقبت‌های پوستی با کمک هوش مصنوعی است، ۸۴۱۴ تصویر بدون نام را به صورت تصادفی مورد بررسی قرار دادند تا دقت این سیستم را بررسی کنند. آنها در این بررسی دریافتند که پوست گوشه‌های چشم و ناحیه کلی پلک، موثرترین قسمت‌های بدن در تعیین سن هستند.

"آناستازیا جورجیوسکایا"(Anastasia Georgievskaya)، مدیرعامل شرکت هاوت ای‌ال گفت: آینده این تجارت، در شخصی‌سازی است و من امیدوارم که این پژوهش، پایه‌ای برای مراقبت‌های مربوط به پوست و سلامت با کمک هوش مصنوعی شود. شاید درک بسیاری از فرآیندهای زیستی پوست با کمک هوش مصنوعی، نتایج غیرمنتظره ای را در این زمینه رقم بزند.

به گفته پژوهشگران، این فناوری، گامی به سوی ابداع "ساعت‌های بررسی روند پیری" مبتنی بر هوش مصنوعی محسوب می‌شود که می‌توانند همه مراحل فرآیند افزایش سن را مورد بررسی قرار دهند. دکتر "الکس ژاوورونکوف"(Alex Zhavoronkov)، مدیرعامل شرکت زیست‌فناوری "اینسیلیکو مدیسین" (Insilico Medicine) گفت: این پژوهش نشان می‌دهد که کدام ناحیه از چهره، در بررسی سن مهم‌تر است اما هنگامی که داده هایی مانند بیان ژن یا پروتئین را بررسی می‌کنید، بررسی ژن‌های مهم‌تر امکان‌پذیر می‌شود. براساس نتایج این پژوهش، افرادی که مایل هستند جوانتر به نظر برسند، باید مراقب سلامتی پوست گوشه چشم خود باشند.

از این اطلاعات می‌توان برای ارزیابی عوامل متفاوت موثر بر افزایش سن از جمله سبک زندگی، مراقبت‌های پزشکی و یا لوازم آرایشی استفاده کرد. شاید این روش تشخیص، به ابداع درمان‌های شخصی‌سازی شده برای پوست در آینده منجر شود.

۵۶۵۶

کد خبر 828274

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =