با حضور استاندار آذربایجان‌غربی و فرماندار ارومیه، بزرگترین محموله متمرکز کمک‌های مردمی کشور در قالب بیش از ۱۵ دستگاه کامیون به همت گروه #پویش_انسانیت۴ صبح امروز (جمعه) به مناطق سیل‌زده استان لرستان ارسال شد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، فعالان رسانه‌ای، اجتماعی و فرهنگی شهرستان ارومیه در قالب گروه #پویش_انسانیت۴، صبح امروز بزرگترین محموله متمرکز کمک‌های مردمی کشور را در قالب ۱۷ کامیون به مناطق سیل‌زده استان لرستان ارسال کردند.

در آیین ارسال این محموله، شهریاری استاندار آذربایجان‌غربی ، ملامحمدی‌زاده فرماندار ارومیه  و جمعی از مسئولین نیز حضور داشتند.

به گفته اعضای این پویش، این محموله با محوریت لوازم بهداشتی ویژه بانوان و کودکان و شیر خشک و شیشه شیر از سوی مردم و ارگان‌های دولتی و خصوصی جمع‌آوری شده است.

عطایی از اعضای هسته اصلی پویش در این خصوص گفت: در محموله ارسالی ده‌ها هزار بسته نوار بهداشتی، بالغ بر ۳هزار بسته پوشک بچه، بالغ بر ۲هزار قوطی تن‌ماهی، بالغ بر یک‌هزار قلم از اقلام مختلف همچون شیر خشک، شیشه شیر، دستمال کاغذی، پودر لباسشویی، شامپو، آب معدنی، انواع کنسرو، صابون و مایع ظرفشویی وجود دارد ضمن اینکه برنج، انواع مربا، روغن، نان لواش، تنقلات، پتو، چکمه و لباس نیز در اقلام‌ ارسالی وجود دارد.
وی خاطر نشان کرد: با کمک ارگان‌های دولتی نیز، ۴ تن میوه شامل سیب و پرتقال، بالغ بر یک تن گوشت مرغ و یک تن گوشت قرمز نیز اهدا و به همراه این محموله به مناطق سیل‌زده ارسال شد.
وی اضافه کرد: ارزش تقریبی این محموله و محموله‌ای که هفته گذشته ارسال شد، نزدیک به ده میلیارد ریال است.

مردم آذربایجان‌غربی در کمک‌رسانی همت والایی دارند

محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان‌غربی هم که در مراسم ارسال سومین کاروان "پویش انسانیت ۴" به مناطق سیل زده حضور یافته بود گفت: تاکنون بیش از ۱۰۰ کامیون کمک های مردم استان آذربایجان‌غربی به مناطق سیل زده ارسال شده که نشان از همت والای مردم آذربایجان غربی در کمک رسانی و ابراز همدردی با هموطنان سیل زده، نشانگر همبستگی و وحدت بی نظیر مردم در این استان است.
وی ادامه داد: از زحمات و تلاش همه اعضای "پویش انسانیت ۴" در کمک رسانی به سیل زدگان قدردانی می کنم.

تلاش جوانان برای کمک‌رسانی ستودنیست

علیرضا ملامحمدی‌زاده فرماندار ارومیه نیز در این مراسم با قدردانی از تلاش جوانان فعال اجتماعی، رسانه‌ای و فرهنگی در این پویش برای جمع‌آوری کمک برای هموطنان گفت: همشهریان در ارومیه از پیشروان ارسال کمک به هموطنان سیل‌زده هستند که نشان از فرهنگ بالای همیاری و کمک‌رسانی و وحدت و یکدلی مردم این منطقه با دیگر هموطنان است.

گفتنی است، هسته اصلی #پویش_انسانیت در سال ۱۳۹۶ و بعد از وقوع زلزله کرمانشاه با هدف کمک رسانی به زلزله‌زدگان غرب کشور شکل گرفت و در مرحله دوم با تهیه لوازم تحریر برای کودکان مناطق محروم و تهیه اقلام غذایی در آستانه عید نوروز برای افراد بی بضاعت به کار خود ادامه داد و چهارمین مرحله این پویش برای کمک به سیل‌زدگان استان‌های گلستان و لرستان صورت گرفت.

عکاس: حمید اکبری
گزارش: سینا افشاریان

۴۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =