با حضور استاندار آذربایجان‌غربی و والی استان آغری کشور ترکیه، بازارچه مرزی ساری‌سو در منطقه آزاد ماکو با هدف توسعه مناسبات سیاسی و اقتصادی ایران و ترکیه افتتاح شد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، بازارچه مرزی ساری سو در ماکو امروز با حضور استاندار آذربایجان غربی و والی استان آغری ترکیه افتتاح شد.

محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان‌غربی در آیین افتتاح بازارچه مرزی ساری‌سو به روند رو به گسترش مناسبات سیاسی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و ترکیه اشاره کرد و گفت: ارتباطات جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه روز به روز در حال گسترش است و سیاست های دو کشور امروز بسیار به هم نزدیک‌تر شده است.
شهریاری با تبریک افتتاح بازارچه مرزی ساری سو افزود: این بازارچه می تواند نقش مثبتی را در توسعه مناسبات اقتصادی ایران و ترکیه و مردم مرزی دو کشور ایفا کند.
وی در ادامه اظهار کرد: اراده رهبران دو کشور ایران و ترکیه بر توسعه روابط فیمابین است و در این میان وظیفه مسئولان استان های مرزی نیز گسترش مناسبات دوجانبه است.
استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر استفاده از ظرفیت استان های مرزی در جهت گسترش مناسبات دوجانبه گفت: از تمامی ظرفیت های استان آذربایجان غربی برای توسعه مراودات سیاسی و اقتصادی دو کشور  استفاده می کنیم.
شهریاری، توسعه اقتصادی را یکی از مهم ترین راهکارهای ایجاد امنیت پایدار منطقه دانست و افزود: امروز دو کشور ایران و ترکیه، دشمنان مشترکی در منطقه دارند که سعی دارند با ایجاد ناامنی، اقتصاد و امنیت منطقه را به خطر بیندازند.
وی گفت: نا امنی های ایجاد شده توسط برخی کشورها تنها به رفاه و آبادانی مردم ضربه وارد کرده و این در حالی است که ایجاد امنیت و ثبات و توسعه روابط حسنه با کشورهای همجوار، همواره از اصلی ترین سیاست های جمهوری اسلامی ایران بوده است.
استاندار آذربایجان غربی اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران در راه حفظ امنیت و ثبات در منطقه، هزینه های زیادی را متقبل شده است.
شهریاری تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران بدنبال ثبات و امنیت پایدار و دوستی با کشورهای همسایه است و تمام تلاش خود را برای توسعه روابط با همسایگان انجام می دهد.
وی با تاکید بر گسترش ارتباطات با استان های مرزی ترکیه نیز گفت: گسترش روابط با ترکیه جزو برنامه های ماست و در همین راستا در آینده، استان آذربایجان غربی و شهر ارومیه، میزبان استانداران مرزی ترکیه خواهد بود.
شهریاری ادامه داد: در این نشست مهم ترین مسائل و مشکلات پیش رو در حوزه های مختلف و راهکارهای گسترش مناسبات فیمابین بررسی خواهد شد.

۴۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =
بلیط هواپیما
‍‍‍