تیتر سه وبلاگ‌ها

 • جشنواره فیلم فجر و ۵ نکته مهم

  جشنواره فیلم فجر و ۵ نکته مهم

  کیوان کثیریان: فهرست فیلم‌های بخش مسابقه سینمای ایران اعلام شد و من مثل همیشه معتقدم به این دلیل که تا این لحظه جز هیات انتخاب و برخی مسئولان جشنواره کسی همه فیلم‌ها را ندیده، طبیعتا نمی‌توانیم درباره حقانیت انتخاب‌ها اظهارنظر کنیم.

 • توقع توهین‌آمیز حیدریان

  به نظر می رسد آقای حیدریان پس از گذشت ۳۷ سال از اولین پست سازمانی‌اش در مجموعه سینما، هم‌چنان به حیطه ممیزی و نظارتی سینما علاقه‌مندتر است تا حوزه مدیریت کلان سینما. سخنان اخیر او در یک‌ مصاحبه درباره فیلم کیانوش عیاری، به‌طرز عجیبی موید همین ادعاست. این‌که ایشان می‌فرمایند: «این‌که فیلمی بسازی و هیچ‌گونه زیر بار اصلاحات نروی هم عجیب است» کاملا نشان‌دهنده ناآشنایی ایشان با حوزه کار خلاقه و تولید هنر است.

 • ناصر تقوایی و آرزوی «انسان کامل»

  ناصر تقوایی دارد ۷۷ سالگی را پشت سر می‌گذارد؛ یکی از خوش‌قلم‌ترین داستان نویسان معاصر که کم منتشرشان کرد و یکی از بهترین عکاسان معاصر که عکس‌هایش را کم عرضه کرد و یکی از بزرگترین فیلمسازان معاصر که کم فیلم ساخت.

 • آقای وثوقی لطفا برنگردید!

  چه کاری‌است آخر؟ بهروز وثوقی در ۸۱ سالگی بیاید ایران؟ بعد از ۴۱ سال بیاید که فیلم بازی کند؟ کجا بازی کند؟ در چه فیلمی؟ «نقش نگار ۲»؟ با تضمین کی؟ اینجا کسی حتی زورش به رفع فیلتر یک پیام‌رسان نمی‌رسد، آن وقت توقع دارید تضمین بدهند برای امنیت بهروز وثوقی؟

 • سینما آب روان است

  جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره کن بر جعفر پناهی و عوامل فیلمش و بر سینمای ایران مبارک باشد.