کشف کارگاه غیر مجاز تاکسیدرمی در خرم‌آباد / یک نفر دستگیر شد

در بازرسی از منزل یک شکارچی متخلف و سابقه‌دار یک تخته پوست پلنگ دباغی شده به همراه سه سر شاخ بز کوهی و یک قبضه سلاح ساچمه زنی کشف و ضبط شد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، محیط‌بانان منطقه حفاظت منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم‌آباد موفق به دستگیری یک شکارچی متخلف که دارای یک کارگاه‌ غیرمجاز تاکسیدرمی بود در بازرسی از منزل وی شدند.


علی سالاروند مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در این باره گفت؛ بنابر گزارش واصله مبنی بر وجود آثار و ادوات و سلاح‌های غیر مجاز در منزل یک متخلف سابقه‌دار بلافاصله با دستور مقام محترم قضایی و با همکاری قابل تقدیر نیروی انتظامی شهرستان خرم آباد از منزل و مخفیگاه شخص متخلف بازرسی به عمل آمد و در بازرسی از منزل وی یک تخته پوست پلنگ، سه سر شاخ بز کوهی و سه قطعه کبک تاکسیدرمی شده و یک قبضه سلاح پنج تیر ساچمه زنی کشف و ضبط شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با اشاره به ماده ۸ آئین نامه اجرایی قانون شکار و صید سال ۱۳۹۸ گفت؛ هر گونه خرید، فروش، عرضه، نگهداری، واردات و صادرات تاکسیدرمی حیات وحش نیاز به تحصیل پروانه‌ از سازمان حفاظت محیط زیست دارد، در غیر این‌صورت جرم محسوب می‌شود و برابر قانون با متخلفین برخورد خواهد شد.

چنگیز نیازی مسئول منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم‌آباد در تکمیل این خبر گفت؛ در بازرسی از منزل متخلف و بازجویی های اولیه مشخص شد متخلف به صورت غیر مجاز اقدام به تاکسیدرمی گونه‌های جانوری حیات وحش می‌نماید.

مسئول منطقه حفاظت شده سفیدکوه در ادامه گفت؛ پس از دستگیری فرد متخلف ضمن ضبط گونه‌های تاکسیدرمی شده، پرونده این تخلف صورتجلسه و جهت سیر مراحل‌ قانونی تحویل مراجع قضایی گردید.

وی در پایان ضمن قدرانی از حمایت‌های خوب دستگاه قضایی و همکاری موثر نیروی انتظامی در کشف تخلفات زیست محیطی از همه دوستداران محیط زیست و حیات وحش استان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف با شماره تلفن گویای ۱۵۴۰ تماس حاصل نمایند.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1853147

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =