۰ نفر
۱۰ آبان ۱۳۸۹ - ۰۵:۲۰

یکی از اعضای انصار حزب الله با اشاره به اخبار در برخی از نشریات در رابطه با بازگشت نیروهای حزب‌الله و حرکت آنارشیستی توضیح داد: دو جریان حزب‌اللهی در کشور وجود داشته و دارد که یکی معتقد به استفاده از زور برای پیشبرد اهداف خود و دیگری اعتقاد دارد می‌تواند خواسته‌های خود را از طریق اعتراضات مدنی دنبال کند.

به گزارش ایسنا حسین الله‌کرم در جلسه مناظره خود با صادق زیباکلام  با عنوان «نگرش صحیح به مساله آمریکا» از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف در سالن جابربن‌حیان این دانشگاه برگزار شد، با اشاره به اخبار در برخی از نشریات در رابطه با بازگشت نیروهای حزب‌الله و حرکت آنارشیستی توضیح داد: دو جریان حزب‌اللهی در کشور وجود داشته و دارد که یکی معتقد به استفاده از زور برای پیشبرد اهداف خود و دیگری اعتقاد دارد می‌تواند خواسته‌های خود را از طریق اعتراضات مدنی دنبال کند.

اهم اظهارات الله کرم عبارت است از:

 • گروه معتقد به استفاده از زور چهره‌هایی مثل هادی غفاری، اکبر گنجی، مخملباف که پیرو موسوی بودند در اوایل انقلاب هستند. اکبر گنجی معروف به اکبر پونز بود که روسری‌ها را جلو می‌کشید و پونز می‌زد و اقداماتی از جمله رنگ کردن دست‌ها و کارهایی از این دست توسط این گروه انجام می‌شد.
 • در دهه دوم انقلاب یعنی اوایل سال 70 ما از جبهه‌ها برگشتیم که معتقد به دستیابی به خواسته‌ها از طریق اعتراضات مدنی بودیم و در حال حاضر اعتقاد دارم اگر دولت فضای لازم برای حضور مردم در انجام امر به معروف و نهی از منکر را مهیا نکند شاهد خواهیم بود که این دو جریان حزب‌اللهی به اقداماتی شبیه دوره انقلاب دست خواهند زد و البته گروه دوم که در دوره انقلاب من اداره آن را بر عهده داشتم شاید در حال حاضر بتوانیم حرکت‌های اجتماعی را در چارچوب ادامه دهیم.
 • نوع نگرش ما به آمریکا باید سیستمی باشد. نگرش سیستمی عبارت است از یک دیدگاه در روش تحلیل یعنی ما نمی‌توانیم آمریکا و ایران و کشورهای دیگر جهان را در محیط بین‌الملل تنها بازیگران بدانیم بلکه گروه‌هایی که بازیگر دولتی نیستند نیز تاثیر زیادی دارد مثل القاعده، حزب‌الله لبنان و غیره. پس اگر نگاه سیستمی داشته باشیم در درون تعاملات و واکنش‌هایی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.
 • امروز آمریکا نسبت به گذشته بسیار ضعیف شده است. کشورهایی مثل هند، برزیل و ‌چین فضای اقتصادی را برای آمریکا کوچک کرده‌اند و در واقع طرفداران قدرت مالی در آمریکا چون دنباله‌روی تفکر نئولیبرالیست هستند به دنبال پایین آوردن هزینه تولید در کشور می‌باشند که یا به شورش اجتماعی در آمریکا منجر می‌شود و یا شرایط را به دولت کنزی بر می‌گرداند که دولت رفاه بود تا بتواند رفاه عمومی ایجاد کند و این نوع نگاه در نگرش سیستمی قابل دستیابی است.
 • باید به آمریکا نگرش سیستمی داشت. نگرش سیستمی در روابط بین‌الملل از دیگر روش‌های پوزتویستی و ابطال‌گرایی بهتر می‌تواند جوابگو باشد.

اهم اظهارات صادق زیباکلام عبارت است از:

 • این‌که در جامعه‌ا‌ی انسان‌هایی با وجود سال‌ها مبارزه برای انقلاب و کشور به دلایل سیاسی پایمال ‌شوند،این روش، اسلامی و اخلاقی درستی نیست.
 • از این‌که در کنار حسین الله‌کرم نشسته‌ام به خود می‌بالم چون ایشان ده‌ها بار تا مرز شهادت رفته و در جنگ خدمات زیادی انجام داده است. علی‌رغم این‌که اختلافات سیاسی بسیاری با او دارم.
 • الله‌کرم هرگز به خاطر حضور خود در جبهه بعدها از این موضوع بهره‌برداری نکرد. امروز نیز در سمت سیاسی در دولت قرار ندارد البته در دوره قبل مدتی در بوسنی و هرزگوین مسوولیتی داشت. این‌که انسان‌های بزرگ را که در گذشته برای نظام، اسلام و انقلاب خدمات بسیاری انجام داده‌اند را زیرپا بگذارید کار بسیار اشتباهی است.
 • الله کرم در دوره دکترا برای رساله خود از هیچ کاری دریغ نمی‌کرد و دانشجوی بسیار فعال و پرکاری بود.
 • ما را در رابطه با آمریکا چه می‌شود و مشکل ما با آمریکا چیست؟ در اردیبهشت‌ ماه نیز در همین دانشکده برای حضور در برنامه‌ای با موضوع آمریکا شرکت‌ و مطالب خود را تحت عنوان 31 سال توهم دشمنی با آمریکا مطرح کردم که البته با موافقت و مخالفت‌هایی روبرو شد که بنا به خواست نهاد رهبری دانشگاه شریف که برگزارکننده آن همایش بود در حال حاضر مطالب ارائه شده در آن همایش در حال مکتوب شدن است و نزدیک به 300 صفحه می‌شود که هنوز تمام نشده است و من در آن به ارائه نکاتی که از 22 بهمن به این طرف در خصوص دشمنی با آمریکا مطرح می‌شود، پرداخته‌ام.
کد خبر 104619

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۰۵:۳۱ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۰
  0 0
  متر حزب الله قامت علی ع است . این خط کشی ها فرقه گرایی است .
 • منصف IR ۰۹:۲۰ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۰
  0 0
  اهم اظهارات صادق زیبا کلام !!!!!!!!
 • بدون نام IR ۱۶:۴۱ - ۱۳۸۹/۰۸/۱۱
  0 0
  زیباکلام کلی حرف بدون منطق زد برای چی سانسور میکنی؟