توضیح حریرچی درباره چگونگی دفع زباله در مطب‌ها

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: ایرج حریرچی گفت: در حال حاضر ۹۲ درصد از زباله‌های بیمارستانی در محل تفکیک و اقدامات لازم برای دفع آنها انجام می‌شود و اقدامات لازم برای تنها ۸ درصد از زباله‌های بیمارستانی به صورت شبه بهداشتی صورت می‌گیرد.

او ادامه داد: این ۸ درصد زباله‌ها به وسیله دستگاه‌های مورد نظر پاکسازی نمی‌شوند، ولی این مواد با پوشش کامل حمل می‌شوند و دفع آنها  از نظر بهداشتی هیچ مشکلی برای مردم ایجاد نمی‌کند.

زباله‌ مطب‌ها تفکیک شده دفع می‌شوند

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: کار تفکیک و پاکسازی زباله‌های مراکز نگهداری سالمندان و برخی از مطب‌ها و درمانگاه‌ها هنوز به طور کامل انجام نمی‌شود و در این مراکز زباله‌های شبه بهداشتی مانند گان مریض، لوازم آندوسکوپی دیده می‌شود که بیشتر مربوط به مراکز درمانی سرپایی است.

دفع غیر بهداشتی زباله‌ها مورد تأیید نیست

حریرچی تأکید کرد: زباله‌های دور ریختنی بیمارستانی انواع مختلفی دارد که شامل زباله‌های عفونی، خونی و زباله‌های شبه بیمارستانی می‌شوند و به طور کلی دفع غیر بهداشتی زباله‌ها از نظر ما مورد تأیید نیست. او ادامه داد: طی چند سال گذشته پیشرفت خوبی در زمنیه دفع بهداشتی زباله‌های بیمارستانی داشته‌ایم و امیدوارم در آینده نزدیک حتی یک مورد از زباله‌های بیمارستانی به طور غیر بهداشتی تفکیک و دفع نشود. سخنگوی وزارت بهداشت گفت: دفع زباله‌های بیمارستانی به صورت تفکیک نشده و غیر بهداشتی بر خلاف قانون است و با متخلفان شدیدا برخورد می‌شود. حریرچی یادآوری کرد: برخی از این زباله‌ها مربوط به بیمارستان‌های جایگزین است و به طور کلی بیش از ۸۰ درصد این فرآیند به درستی انجام می‌شود.

۴۲۲۳۸

کلمات کلیدی

زباله های بیمارستانی

زباله مطب ها

کد خبر 1219911

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =