آذربایجان‌شرقی رتبه اول اشتغال‌زایی فراگیر کشور را دارد

مهر نوشت: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با اشاره به ایجاد بیش از ۵ هزار فرصت شغلی، از کسب رتبه اول استان در طرح اشتغال زایی فراگیر در کشور خبر داد.

میراحد حسینی، با اشاره به وضعیت استان آذربایجان شرقی در طرح‌های اشتغال زایی ابراز داشت: استان آذربایجان شرقی در طرح اشتغال زایی فراگیر، رتبه اول کشور را در اختیار دارد.

وی با اشاره به اعتبارات اختصاص پیدا کرده به طرح اشتغال زایی در استان آذربایجان شرقی افزود: در اشتغال روستایی ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارائه شد و ۵ هزار و ۳۴۵ فرصت شغلی از این محل ایجاد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی تاکید کرد: در اشتغال فراگیر هم ۲۲۲ میلیارد تومان اعتبار جذب کردیم و پیش بینی شده ۴ هزار و ۵۷ اشتغال از این محل در استان ایجاد شود.

دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان آذربایجان شرقی همچنین خاطرنشان کرد: امسال در مشاغل خانگی نیز ۱۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.

حسینی با بیان اینکه در طرح کارورزی نیز سهمیه‌ای به این استان اختصاص پیدا کرد، گفت: واحدهای تولیدی مشمول این طرح در استان آذربایجان شرقی، تاکنون زمینه اشتغال ۶۰۰ نفر در سطح لیسانس به بالا را فراهم کردند.

۴۶

کد خبر 1238412

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =