سامورایی‌های برای چهارمین بار به دیدار پایانی جام ملت های آسیا راه یافتند.

ژاپن با شکست کره جنوبی راهی فینال پانزدهمین دوره جام ملت های آسیا به میزبانی قطر شد.

دو تیم خاور دور در ورزشگاه الغرافه برگزارکننده نخستین بازی دور نیمه نهایی بودند. داوری یکصدمین بازی میان ژاپن و کره جنوبی را خلیل الغمدی از عربستان با همراهی کامرانی فر و سخندان، دستیاران ایرانی اش بر عهده داشتند.
نخستین گل بازی را تیم بازنده ای به ثمر رساند که در پایان دور گروهی بالاتر از ، بحرین و هند تیم دوم گروه سوم شد و ایران را هم در یک چهارم نهایی با تک گلی که در وقت اضافه به ثمر رساند، کنار زد. کی سونگ یوئنگ در دقیقه 23 و از روی نقطه پنالتی کره جنوبی را از ژاپن پیش انداخت.

ولی این برتری بیش از 13 دقیقه پایدار نماند. ریوئیچی مائدا در دقیقه 36 بازی را به تساوی کشاند. دو تیم تا پایان وقت قانونی بازی دیگر نتوانستند، دروازه یکدیگر را باز کنند. در وقت اضافه نخست هاجیمه هوسوگای، شاگردان زاکه رونی را از کره پیش انداخت. سونگ - ریونگ جونگ دروازه بان کره جنوبی ضربه پنالتی کایسوکه هوندا را دفع کرد ولی هوسوگای در بازگشت سریع تر از دیگر بازیکنان خود را به توپ رساند و دروازه ساکنان جنوبی شبه جزیره کره را باز کرد.
مردان چو کوانگ رائه تا پایان دست از تلاش بر نداشتند و با گل دقیقه 120 جائه وونگ هوانگ بازی را به تساوی و ضربه های پنالتی کشاندند. در ضربه های پنالتی ژاپن با نتیجه 3 بر یک پیروز شد و در مجموع با حساب 5 بر 3 برنده از میدان خارج شد. به این ترتیب ژاپن از شکست پیروزی ساخت و برای چهارمین بار به دیدار پایانی جام ملت های آسیا راه یافت. سامورایی‌های آبی در سه فینال پیشین خود در سال های (1992، 2000 و 2004) توانسته اند، پیروز از میدان خارج شوند.


* ژاپن : 2

ریوئیچی مائدا (36)، هاجیمه هوسوگای (97، پنالتی)

* کره‌جنوبی: 2

کی‌سونگ یوئنگ (23 پنالتی)، جائه وونگ هوانگ (120)


ورزشگاه:‌ الغرافه

داور: خلیل الغمدی (عربستان سعودی)، حسن کامرانی فر، رضا سخندان (ایران)

* ژاپن: ایجی کاواشیما، آتسوتو یوچیدا، دایکی ایواماسا، یاسویوکی کونو، یوتو ناگاتومو، یاسوهیتو اندو، ماکوتو هاسبه (هوندا 117)، ریوئیچی مائدا (اینوها 105)، کایسوکه هوندا، شین‌جی کاگاوا (هوسوگای 87)، شین‌جی اوکازاکی

سرمربی: آلبرتو زاکه رونی

کره‌جنوبی: سونگ -ریونگ جونگ، چا دو ری، لی‌یونگ پیو، چویونگ‌ هیونگ (شین ووک 98)، هوانگ جائه وون، یونگ رائه‌لی، پارک جی سونگ، لی‌چونگ یونگ (هئونگ مین سونگ (82))، کی سونگ یوئنگ، جاچئول کو، دونگ وون جی، (جئونگ هو هونگ (66))

سرمربی: چو کوانگ رائه

کارت زرد:

آتسوتو یوچیدا، یوتو ناگاتومو، دایکی ایواماسا (ژاپن)

پارک جی سونگ، چو یونگ هیونگ، چا دو ری (کره‌جنوبی)

دیگر تیم دیدار پایانی، برنده دوئل استرالیا و ازبکستان خواهد بود. این بازی از ساعت 19:55 (به وقت تهران) برگزار می شود. دیدار رده‌بندی جام ملت های آسیا جمعه و فینال رقابت ها شنبه پیش رو برگزار خواهند شد.

 

151 40

کد خبر 125889

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • امين IR ۱۶:۲۹ - ۱۳۸۹/۱۱/۰۵
    0
    كره اي يك پنالتي هم گل نكردند ما كه چشمون اب نميخوره ولي اگه با اون بازي افتضاح بازي مقابل كره رو به پنالتي مي كشونديم شايد.... البته فقط شايد!!!!!!!!!!