تفاهم‌نامه بازسازی شبکه‌های برق پل‌دختر و معمولان با حضور معاون توانیر امضا شد

طی مراسمی با حضور معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر،استاندار لرستان ، نماینده مردم در مجلس ،و مدیران شرکت توزیع برق لرستان تفاهم نامه بازسازی شبکه های برق در پلدختر و معمولان به امضا طرفین رسید.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر در این رابطه گفت: این تفاهم نامه مشترک بمنظور پایدارسازی و مقاوم سازی شبکه های برق در شهرهای سیل زده معمولان و پلدختر امضا گردید تا بتوانیم برق مناسب و پایداری به مردم برسانیم.

رخشانی مهر گفت: بازسازی کامل شبکه توسط شرکت توزیع مرکزی که معین اجرای این تفاهم نامه است اجرا می گردد که خدای نکرده در زمان بحران دیگری شبکه برق پایدار بوده که مردم بتوانند برق باکیفیتی استفاده نمایند.

وی اظهار امیدواری کرد اجرای طرح تا پایان تابستان پیش رو انجام گیرد و پس از اتمام اجرای طرح مردم از برق مطمئن و بدون افت فشارهای احتمالی بهره ببرند و دغدغه ای در زمینه خاموشی نداشته باشند .

رخشانی ادامه داد : بازسازی شبکه می بایست به نحوی باشد که شبکه در مقابل سیل یا حادثه دیگری مقاوم باشد و به شبکه ها صدمه ای وارد نشود و باتوجه به صرف هزینه های زیاد دیگر نیازی به بازسازی مجدد نباشد که در این خصوص مجری کار لازم است نسبت به کیفیت اجرای طرح اهتمام ویژه ورزد.

لزوم مدیریت مصرف در زمان اوج مصرف

معاون شرکت توانیر در ادامه با بیان اینکه پیک مصرف را در پیش رو داریم اظهار داشت: باتوجه به پیک بار مصرف در تابستان در پیش روست لازم است همه ذینعفان برق و بخصوص مشترکین برق برنامه مدیریت مصرف را در دستور کار قرار دهند.

وی همچنین تصریح کرد: انتظار می رود در زمان اوج مصرف برق جناب استاندار در خصوص تغییر ساعات کاری ادارات دستوری ارائه دهند که به کاهش مصرف برق منجر شود تا دچار خاموشی برق نشویم و مردم بتوانند از برق پایدار استفاده بهینه نمایند.

در ادامه این جلسه استاندار لرستان نیز ضمن خیرمقدم به معاون شرکت توانیر و نماینده مردم در مجلس گفت: جا دارد از مجموعه وزارت نیرو بخصوص مجموعه شرکت توزیع برق لرستان و شرکت توانیر و نماینده مجلس  که عملکرد قابل قبولی در سیل اخیر داشتند تقدیر و تشکر شود.

سید موسی خادمی گفت: با کار جهادی که صورت گرفت خیلی در حوزه برق مردم تحت تاثیر خاموشی قرار نگرفتند حضور میدانی جناب خودنیا در محل حادثه نیز به سرعت و کیفیت کار افزود و این خود تجربه بسیار بالایی در صنعت برق بود.

قطع تمام شبکه های خدماتی

وی افزود: در این سیل هر شبکه ای اعم از آب و برق و گاز و نفت که در کنار رودخانه بودند صدمات جدی دیدند و تمامی این شبکه ها قطع شدند که جهت بازسازی روش های جایگزین و نوین را در پیش گرفتیم.

استاندار لرستان همچنین اظهار کرد: در خصوص پروژه برق از شرکت توانیر نیز تشکر می نماییم و هرگونه همکاری در زمینه پیشبرد پروژه با شرکت توزیع را دریغ نمی کنیم.

46

کد خبر 1265769

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =