ترامپ از برنامه جدیدش درباره ونزوئلایی‌های مقیم آمریکا گفت

ایسنا نوشت: دونالد ترامپ اعلام کرد که دولتش به دنبال اعطای وضعیت محافظت شده موقت (TPS) به هزاران ونزوئلایی مقیم آمریکا است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، وضعیت موقت محافظت شده به افرادی داده می‌شود که کشورشان به خاطر بلایای طبیعی و یا جنگ ویران شده است و به آنها اجازه داده می‌شود که تا زمان بهبود وضعیت در آمریکا بمانند.

این در حالی است که دولت ترامپ وضعیت موقت حفاظتی را برای بسیاری از کشورها قطع کرده است.

 اما روز سه شنبه ترامپ در پاسخ به سوالی درباره اعطای TPS به شهروندان ونزوئلایی مقیم آمریکا گفت: ما به طور جدی به دنبال اعطای آن هستیم.

کارلوس وچیو، سفیر خوآن گوآیدو، رییس جمهور خودخوانده ونزوئلا در واشنگتن اعلام کرد: او مطمئن است که شرایط TPS برای حفاظت از شهروندان ونزوئلایی مقیم آمریکا به زودی اعمال می‌شود.

گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا ماه ژانویه با استناد به قانون اساسی ونزوئلا ریاست جمهوری "موقت" اعلام کرد و دولت نیکولاس مادورو را "غیر مشروع" دانست.

او در ادامه از دولت ترامپ به خاطر قبول ادامه حضور ونزوئلایی‌هایی که پاسپورت آنها منقضی شده‌، در آمریکا قدردانی کرد و از کانادا و دیگر کشورهای آمریکای لاتین خواست که همین کار را انجام دهند.

در سالهای اخیر نزدیک به 4 میلیون ونزوئلایی به خاطر ناآرامی‌ها از این کشور فرار کرده‌اند، بسیاری از آنها پاسپورت معتبر ندارند.

310311

کد خبر 1269125

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =