در اجلاس برنامه‌ریزی استراتژیک سازمان بهره‌وری آسیایی چه گذشت؟

اجلاس برنامه‌ریزی استراتژیک سازمان بهره‌وری آسیایی در توکیو آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرآنلاین، اجلاس SPW صبح سه شنبه ۹ جولای با حضور روسای سازمان‌های ملی بهره‌وری کشورهای عضو، APO دبیرکل و مدیران بخش‌های تخصصی دبیرخانه سازمان بهره‌وری آسیایی آغاز به کار کرد. فاطمه پهلوانی رئیس سازمان ملی بهره‌وری به عنوان نماینده ایران در این اجلاس شرکت کرده است.

در نخستین روز، مهمترین اقدامات و برنامه های سال ۲۰۱۸ و پروژه های در دست اقدام سال ۲۰۱۹، متناسب با مدل جدید کسب و کار APO مورد بازنگری قرار گرفت؛ همچنین گزارشی از ابتکارات جدید APO در قالب دولت آینده، طرح تحول صنعت، طرح تحول کشاورزی، آینده‌نگری استراتژیک و برنامه ویژه ملی کشورها ارایه و چشم انداز سال‌های آتی پروژه‌های APO متناسب با استراتژی های ملی معرفی شد.
در ادامه و در دومین روز اجلاس، کشورهای عضو ضمن ارایه استراتژی های ملی خود, زمینه‌های همکاری فی مابین سازمان‌های ملی بهره‌وری و سازمانی آسیایی را مطرح و در انتها انتظارات خود از APO و راهبردهای مهمی که باید تا ۲۰۲۵ مورد توجه قرار گیرد را اعلام می‌نمایند. بر اساس اعلام روابط عمومی سازمان ملی بهره‌وری ایران, رییس سازمان ملی بهره‌وری، ضمن ارایه راهبردهای سازمان در راستای برنامه‌های ملی، تقویت زیرساخت‌های ملی کشورها از طریق تبادل ابزارهای ارزیابی توان دیجیتال برای انقلاب صنعتی چهارم را مهمترین زمینه همکاری میان این سازمان و APO برشمرد و ایجاد دفاتر منطقه‌ای APO را یک نیاز و انتظار مهم کشورهای عضو اعلام کرد.

فاطمه پهلوانی همچنین در حاشیه این اجلاس با مرتضی رحمانی موحد، سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن و جمعی از همکاران وزارت امور خارجه و سفارت ایران در توکیو دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار، دو طرف ضمن تاکید بر اهمیت مفهوم بهره‌وری در کشور به ویژه در شرایط کنونی که می‌بایست زیرساخت‌های اقتصادی برای قطع وابستگی به نفت در وضعیت بازدارندگی قرار گیرد، از تلاش برای بهره‌گیری حداکثری از دانش تخصصی بهره وری APO استقبال کردند.
بحث و بررسی در خصوص راهکارهای برون رفت از محدودیت‌های ناشی از تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران که منجر به بروز برخی موانع بانکی در همکاری با APO شده است، از دیگر محورهای این نشست بود.
این اجلاس در روز سوم با جمع‌بندی نظرات کشورهای عضو در تدوین برنامه راهبردی ۲۰۲۵ APO به کار خود پایان خواهد داد.

۴۷۲۳۴

کد خبر 1278378

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =