۲ نفر
۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴
سلبریتی‌ها و ملی‌کردن کمپین  ایرانیِ باکیفیت

خیلی وقت است کیفیت نامناسب برخی کالاهای ساخت_ایران باعث شده بدبین بشویم و بیشتر مواقع درباره کیفیت این کالاها غر می‌زنیم. نمونه بارزی که همیشه جلوی چشم‌مان است: پراید. کلاً برای ما عقده شده است.

امروز صبح، خودکارهای روی میزم بعد از چند ماه، تمام شده و دیگر ننوشتند. همکارم دو عدد روان‌نویس و یک عدد خودکار آورد. مدت‌ها بود دنبال خودکار  ایرانی_باکیفیت می‌گشتم. خودکار را دست گرفتم و شروع کردم، عالی بود.
 اینستاگرام برای نوشتن‌های سریع و کوتاه، بهتر از تلگرام است. دوست دارم درباره کالاهای  ایرانی_باکیفیت بنویسم و قبلاً هم این کار را کرده‌ام. سریع از این خودکار چند تا عکس گرفتم و با یک متن کوچک روی اینستاگرام منتشر کردم.

واکنش خیلی مثبت مخاطبان برایم جالب بود. حس کردم مخاطبان هم شنیدن و دیدن یک خبر خوب از یک کالای ایرانی، حس خوبی گرفته‌اند. برخی آمدند و از بقیه کالاهای ساخت ایران که مصرف کرده و راضی بودند نوشتند. حال همه ما انگار بهتر شد.
 استقبال مخاطب از این کار، نوشتن کامنت‌های متعدد و حس خوبی که در نوشته‌ها بود، من را به فکر فرو برد. یک سؤال که قبلاً زیاد به آن فکر نکرده بودم. آیا می‌شود یک کمپین ملی  ایرانی_باکیفیت راه بیندازیم؟
  آیا می‌شود هر ایرانی، حالا که شبکه‌های اجتماعی بالاخص اینستاگرام، در دسترس است، از کالاهای ایرانی که مصرف کرده و راضی بوده، باکیفیت بوده‌اند، از  ایرانی_باکیفیت، عکس بگیرد و مختصر بنویسد و منتشر کند؟
  فکر می‌کنید ما بتوانیم بدون این‌که کار تبلیغاتی متداول انجام دهیم، فقط از کالاهایی که خودمان استفاده کرده‌ایم و راضی بوده‌ایم، عکس بگیریم و منتشر کنیم؟ البته ابراز شکایت از پراید سر جای خودش باشد. 
فکر می‌کنید ما چند نفر خواهیم شد که از  ایرانی_باکیفیت خواهیم نوشت؟ فکر می‌کنید چند نفر از سلبریتی‌ها با ما برای ملی کردن کمپین  ایرانی_باکیفیت همراه خواهند شد؟

کدام شخصیت‌های معروف را به این کمپین دعوت کنیم؟
بیایید کار تبلیغی متداول نکنیم، برای تبلیغ پول نگیریم، اما اگر کالای  ایرانی_باکیفیت را مصرف کردیم و راضی بودیم، درباره‌اش بنویسیم و به دیگران معرفی کنیم. آیا شما همراه می‌شوید؟ همراه شو عزیز!

* عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی

* منتشر شده در کانال تلگرام نویسنده با عنوان «دغدغه ایران» مورخ ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ 

 

کد خبر 1301850

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =