۱ نفر
۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۶

٣٥٠ پارک و ۱۰ هزار خطر

فریبرز ناطقی‌الهی
٣٥٠ پارک و ۱۰ هزار خطر

خبری دیدم از یک نماینده شورای شهر تهران با این عبارات "" زهرا صدراعظم نوری عضو شورای شهر تهران: « پس از بازدید از ۳۵۰ پارک در تهران ۱۰ هزار خطر در این اماکن شناسایی شده که هفت هزار خطر در حوزه ایمنی و بهداشت و سه‌هزار خطر نیز در حوزه محیط زیست گزارش شده است.»

بنده ایشان را نمی شناسم حتما در اینگونه موارد تخصصی نیز دارند ولی برای بنده که ٣٠ سال است در مهندسی زلزله و مدیریت بحران سوانح  بلاخره حرفهایی البته نه در این تراز عالی برای گفتن و تدریس داشتم جای حیرت است !
یاد فرمایش اقای گوبلز افتادم ! اول اینکه برای بازدید ٣٥٠ پارک و به ازای هر پارک کمه کم ٣ روز حداقل ١٠٠٠ روز نیاز است ؟ ١٠/٠٠٠ خطر!  تعریف خطر چیست برخی موارد در دنیا تعریف دارند تصور می کنم به این مطلب توجه نفرمودند این نماینده محترم شهر بنده ؟
مگر میشود در ٣٥٠ پارک ١٠٠٠٠ خطر وجود داشته باشد ! یعنی حدود ٣٠ خطر (حتی با تعریف غلط) هر پارک بطور میانگین!! بر اساس این فرضیه دست کم در تهران باید مثلا روزی ٣ نفر  در هر پارک کشته شوند و مثلا ١٥ نفر نقص عضو و بقیه هم اسهال و استفراغ و وبا و .... بگیرند ! تا ٣٠ مورد هنوز جا دارد ! شایسته نیست حرف نسنجیده،  بعضی چیز ها را دیگر نمی شود تحمل کرد واقعا نمی شود، امیدوارم منظورشان این باشد که در پارک الف، ۴ مورد خطر برق گرفتگی، الودگی اب شرب با اب فاضلاب، اتش سوزی و لغزش کودکان و سالمندان بدلیل شیب زیاد به کرات وجود دارد ! تفاوت از شرق تا غرب است. با پوزش، این شهر هنوز تهی از افراد خبره نشده است... البته بزودی.

کد خبر 1305524

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • حامد ش IR ۲۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۸
  0 0
  واقعا چقدر راحت دروغهای به این بزرگی را میگویند و چقدر راحت نشر میدهند. واقعا همانقدر که وجود انسانهای خوب محتاج داشتن دولت خوب است مملکت خوب هم نیازمند انسانهای خوب و صادق است
 • IR ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
  0 0
  کاش در برابر خبرهای بهت آور اختلاس ها و واگذا ریها هم کارشناسان آزادانه اظهار نظر کنند و بفرمایند چگونه به این روز افتا دهایم
 • فرهاد FR ۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
  0 0
  استاد فرزانه وقتی نمی نویسید دلمان برای صداقت و راستگویی و وطن پرستی شما تنگ میشود ! باز حق فرمودید خداوند شما را حفظ بفرماید داد از دست بیسوادان ریس !!!