وضعیت استخدام نیرو در سازمان‌های خیلی مذهبی؛ او به درد شما نمی‌خورد!

می گوید: برای سازمان مان یک نفر برای مدیریت روابط عمومی می خواهیم، کسی سراغ نداری؟

می گویم: جوانی بسیار توانمند و لایق هست که خیلی هم خوش اخلاق و خنده روست و تحمل و صبر  زیادی هم دارد و همه به صداقت و درستکاری می شناسندش و او را امین می دانند، اما نمی دانم برای فضای کاری شما مناسب باشد یا نه، چون موهایش بلند است و موهایش را روغن می زند و خیلی به ظاهر و تیپش اهمیت می دهد و کلی هم برای عطر و ادوکلون خرج می کند و به لباس مرتب و تمیزش می رسد!
می گوید: البته می دانی که محیط سازمان ما خیلی مذهبی است و طبیعتا این سر و شکلی که تو تعریف می کنی با آن مجموعه خیلی سازگار نیست ولی حالا شاید بتوانیم قانعش کنیم که موهایش را کوتاه کند! چون بالاخره فضای عمومی بر وبچه های ما بیشتر جوّ رفقای هیئتی و حزب اللهی است و حال و هوایشان این طوری نیست.   

ادامه می دهم که راستش دور و برش هم آدم های مختلفی هست و با همه جور آدمی کنار می آید و گرچه موضع اعتقادی قاطع و شفاف و صریحی دارد اما روابطش خیلی وسیع و متنوع است و بعضی رفقایش چندان مثل خودش نیستند.   
بعد می گویم: البته مشکل دیگری هم در مورد بستگانش هست که فکر نمی کنم راه حلی داشته باشد! دو تا از عموهایش از سران ضدانقلاب هستند که پرونده سنگین دارند!
می گوید: نه دیگر این را اصلا نمی شود کاری کرد، چون جواب استعلام از همان اول معلوم است!
می گویم بله می فهمم، شما حق دارید چون محیط کارتان خیلی مذهبی است چنین آدمی به درد شما نمی خورد! اما آیا می دانی تمام اوصافی که من گفتم خصوصیات رسول خدا صلی الله علیه و آله بود؟
نگاهم می کند و دیگر چیزی نمی گوید!
هر دو سکوت می کنیم!

* استاد دانشگاه 

* منتشر شده در روزنامه شهرآرا

کد خبر 1306156

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • سعید وحید IR ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
  28 0
  خیلی عالی و جالب و آموزنده بود ممنون
 • میم لام IR ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
  45 6
  یه کم دیره برای انتقاد به مقوله گزینش و شرایط جذب نیرو- یه کمی هم دیره برای اولویت تخصص و خصوصیات اخلاقی و شخصیتی لازم برای کار در یک سازمان ... دیر به اندازه 40 سال!
 • IR ۱۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
  61 0
  به خاطر همین استعلامها و بی اعتمادیها خیلی از افراد لایق به جایگاهی که باید می رسیدن نرسیدن.
 • IR ۱۷:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
  46 0
  دیر به این فکرها افتادین خیلی دیر!