صادرات فرش تبریز یک درصد کاهش پیدا کرد

مهر نوشت: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی از کاهش یک درصدی صادرات فرش تبریز در ۶ ماهه اول سال جاری خبر داد.

حبیب امین زاده، ابراز داشت: در ۶ ماهه اول امسال، یک و یک دهم درصد کاهش صادرات در فرش تبریز داشته ایم که عوامل مختلفی می تواند اثرگذار باشد که برنامه های کوتاه مدت و بلندمدتی طراحی شده است.

وی افزود: میزان برنامه محقق شده صادرات ۶ ماهه اول استان براساس برنامه تدوین شده در ابتدای سال، ۴۲ درصد رشد داشته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد ۱۰۰ درصدی برخوردار است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی تاکید کرد: رفع موانع اداری صادرات، تقویت زنجیره تامین و تولید و آماده سازی فرش، آموزش تجار و شناسایی بازار هدف از جمله این برنامه هاست.

وی با بیان اینکه ۳۵ درصد تولید و صادرات فرش کشور در استان آذربایجان شرقی صورت می گیرد، خاطرنشان کرد: در این میان میزان صادرات فرش، از رشد منفی برخوردار بوده که مقرر شد کارگروه اختصاصی تشکیل شده و میزان کاهش صادرات در ۶ ماهه دوم جبران شود.

امین زاده در ادامه با اشاره به اینکه بیش از ۲۰۰ هزار نفر در این هنر  صنعت شاغل هستند، اظهار داشت: در مجموع بیش از ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت آذربایجان شرقی از صنعت فرش و زنجیره تأمین و توزیع و صادرات آن ارتزاق می ‌کنند.

46

کد خبر 1307421

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =