ببرهایی که از معبد بدنام تایلند نجات یافته بودند، به طرز عجیبی مردند!

حدود ۴ سال قبل ۱۴۷ ببر از یک معبد بحث‌برانگیز بودائی در تایلند که مکانی برای جذب حیوانات بود، بیرون آورده شدند اما طبق آنچه انتظار می‌رفت آینده روشنی در انتظار این ببرها نبود. از زمانی که این ببرها از "معبد ببر" بیرون آمده‌اند، ۸۶ ببر به خاطر ویروسی مرده‌اند که اغلب گریبان‌گیر گربه‌های بزرگی می‌شود که تحت‌فشار و استرس تغییر مکان هستند.

این معبد در سال ۲۰۱۵ به خاطر وجود حیوانات وحشی بسیار و رفتار غیراخلاقی با آن‌ها توسط مقامات مورد تفتیش قرار گرفت. حالا مرگ تراژدی این حیوانات مقامات را به پرسش این سؤال واداشته که علت مردن ببرها پس از آزادی از معبد و قرارگیری در شرایط ایمن چیست. از آنجایی‌که ببرها احتمالاً نمی‌توانند در محیط وحشی دوام بیاورند، آن‌ها را در قفس‌های کوچکی نگهداری کرده و به آن‌ها واکسن ضد هاری تزریق‌ شده است. این شرایط در کنار غذای مناسب و مکمل‌ها می‌تواند باعث بهبود وضعیت آن‌ها شود اما طبق گفته‌های ادوین ویک، مؤسس انجمن دوستداران محیط‌زیست تایلند، بودجه کمی که دولت در اختیار آن‌ها گذاشته انجام کارهای ضروری را غیرممکن ساخته است.

او می‌گوید: «اگر بخواهیم صادق باشیم، چه کسی مسئولیت این ببرها را به عهده می‌گیرد؟ شاید مقامات از کشورهای دیگر کمک بگیرند، در صورتی‌که می‌توانند خودشان همه کارها را انجام دهند.» اگرچه تایلند متعهد است که تعداد ببرهای در قفس نگهداری شده را کاهش دهد اما تعداد این ببرها همچنان رو به افزایش است. طبق آمار حدود ۲۰۰۰ ببر در تایلند به‌صورت خصوصی در قفس زندانی‌ شده‌اند.

 منبع: لست سکند

۲۱۲۱

کد خبر 1309870

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =