نشست هماهنگی جشنواره بزرگ اقوام ایران زمین در خرم آباد

با هدف برگزاری هر چه بهتر جشنواره بزرگ اقوام ایران زمین به میزبانی استان لرستان، نشست هماهنگی این جشنواره به ریاست دکتر ثمینی معاون سیاسی، امنیتی استانداری لرستان و مدیران کل میراث فرهنگی غرب کشور در خرم آباد برگزار شد .

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، معاون سیاسی، امنیتی استاندار لرستان در این نشست به ظرفیت های بالای فرهنگی در بین اقوام کشورمان اشاره کرد و گفت: ایران در مباحث فرهنگی بسیار غنی است و باید به منظور معرفی این پتانسیل های فرهنگی، تلاش شود .

دکتر محمود ثمینی با بیان اینکه جشنواره بزرگ اقوام ایران زمین می تواند در تبادل فرهنگ اقوام کشورمان نقش تاثیرگذاری داشته باشد اضافه کرد: باید از همه ظرفیت های مجود از جمله بخش خصوصی و تشکل های مردم نهاد برای برگزاری هر چه بهتر این جشنواره استفاده کنیم .

جشنواره در نهایت باید موجب درآمدزایی برای مردم شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان همچنین خواستار همکاری همه دستگاههای اجرایی به منظور برگزاری مطلوب جشنواره بزرگ اقوام در خرم آبادشد و بیان کرد: برگزاری این جشنواره در نهایت باید موجب درآمدزایی برای مردم شود .

مدیرکل امور اجتماعی استانداری لرستان هم در این نشست با اشاره به اینکه شورای اجتماعی کشور امسال را سال نشاط اجتماعی نامگذاری کرده است افزود: جشنواره اقوام باید زمینه معرفی آیین ها و فرهنگ ها را در جامعه فراهم کند .

قاسم ولیزاده بیان داشت: برگزاری این جشنواره ضمن فراهم کردن پذیرش آداب و رسوم اقوام، همگرایی ملی را به دنبال خواهد داشت .

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان نیز با بیان اینکه جشنواره بزرگ اقوام از 8 تا 11 آبان ماه در محوطه باغ گلستان خرم آباد برگزار خواهد افزود: بیش از 60 غرفه صنایع دستی و 20 سیاه چادر محلی برای این جشنواره پیش بینی شده است

مسابقه پخت غذاهای محلی با عنوان جگر وز و اجرای موسیقی محلی

سید امین قاسمی اضافه کرد: مسابقه پخت غذاهای محلی با عنوان جگر وز و اجرای موسیقی محلی از دیگر بخش های جشنواره بزرگ اقوام در خرم آباد خواهد بود .

سید امین قاسمی اضافه کرد: از دیگر بخش های جشنواره بزرگ اقوام در خرم آباد خواهد بود .

همچنین در این نشست مدیران کل استان های همدان، کردستان و ایلام و همچنین معاون گردشگری استان کرمانشاه در خصوص برگزاری این جشنواره در خرم آباد مطالبی بیان کردند .

46

کد خبر 1310180

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =