قول مساعد آلمان برای حل مشکل روادید ناشران ایرانی

نماینده وزارت خارجه آلمان و معاون نمایشگاه کتاب فرانکفورت با حضور در غرفه ملی ایران، برای حل مشکل روادید ناشران ایرانی در فرانکفورت قول مساعد دادند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، توبیاس ووس، معاون نمایشگاه کتاب فرانکفورت و ینس شورینگ، مسئول سیاست رسانه‌ای و فرهنگی وزارت خارجه آلمان به اتفاق در غرفه ملی ایران در این نمایشگاه حضور پیدا کردند و برای حل مشکل صدور روادید ناشران در سال‌های بعد قول همکاری جدی دادند.

قادر آشنا، مدیر موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی در این دیدار ضمن تاکید بر اینکه موضوع روادید ناشران باید حل شود، گفت: «نمایشگاه کتاب فرانکفورت و نمایشگاه کتاب تهران از نمایشگاه‌های معتبر جهان هستند. ما باید فرصت استفاده از این ظرفیت‌ها را برای ناشران دو کشور فراهم کنیم.»

او در پاسخ به نماینده وزارت امور خارجه آلمان که در این خصوص عنوان کرده بود این کار، مشکل است، گفت: «ما این اراده را از مسئولان نمایشگاه کتاب فرانکفورت می‌خواهیم و اگر شما و وزارت خارجه آلمان عزم جدی داشته باشید این مشکل حل‌شدنی است. »

به دنبال این ملاقات نماینده وزارت امور خارجه آلمان قول مساعد داد و همچنین از حضور ایران در نمایشگاه کتاب فرانکفورت ابراز رضایت کرد. او همچنین ابراز امیدواری کرد که با هماهنگی‌هایی که انجام می‌شود ناشران برای سال آینده مشکلی نداشته باشند.

بنا بر اعلام موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، این روزها هفتادویکمین دوره نمایشگاه کتاب فرانکفورت در حال برگزاری است. ناشران ایرانی در قالب غرفه‌ای به نام غرفه ملی ایران حضور دارند و بیش از هزار عنوان کتاب عرضه کرده‌اند.

۵۷۲۴۳

کد خبر 1312207

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =