مهلت یکساله برای پرداخت وام‌ها در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه شایعه است

فارس نوشت: مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه، در خصوص شایعات مطرح شده در خصوص تمدید یک ساله امهال وام‌های مناطق زلزله‌زده استان، گفت: استاندار کرمانشاه چنین موضوعی را اعلام نکرده است.

جلیل بالایی امروز در کرمانشاه، در خصوص موضوع امهال وام‌های مناطق زلزله‌زده استان، اظهار داشت: در قانون مصوب مجلس شورای اسلامی (انون تسریع در بازسازی مناطق آسیب‌دیده از حوادث غیرمترقبه) دقیقا قید «دوسال» برای امهال وام‌های این‌گونه مناطق ذکر شده است؛ و تنها راه امهال مجدد اصلاح قانون است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه ادامه داد: استاندار کرمانشاه با توجه به درخواست مردم تقاضای امهال مجدد یک‌ساله وام‌های مناطق زلزله‌زده استان را از دولت داشته است و تصمیم‌گیری در این خصوص برعهده دولت است.

وی، در خصوص شایعات مطرح شده در خصوص تمدید یک ساله امهال وام‌های مناطق زلزله‌زده استان، گفت: استاندار کرمانشاه چنین موضوعی را اعلام نکرده است.

بالایی تصریح کرد: مقرر شد برای کسانی که علی‌رغم دریافت تمام تسهیلات موفق به تکمیل واحدهای احداثی خود نشده‌اند؛ ۱۲ میلیون تومان وام جدید در نظر گرفته شود. 

وی صحبت‌های دیروز استاندار را در خصوص توافق با بانک‌ها در خصوص همکاری با کسانی که  وام‌های معیشتی خود را تسویه نکرده‌ و واجد شرایط دریافت وام جدید هستند، اعلام کرد. بدین صورت که به‌منظور تسویه بدهی وام‌های معیشتی ( تا سقف یک میلیون تومان)  این افراد، توافق شد مبلغ بدهی آن‌ها از مبلغ ۱۲ میلیون تومان وام جدید( وام تکمیل واحدهای احداثی) کسر شده و وام معیشتی آنان تسویه شود تا بتوانند وام جدید را دریافت کنند.

۲۲۶۲۳۱

کد خبر 1313797

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =