طرح جامع گردشگری پالنگان تدوین می‌شود

استاندار کردستان گفت: پالنگان یک مکان بکر و با ظرفیت فراوان برای گردشگری است و بر همین مبنا لازم است بە حوزە گردشگری و تامین زیرساخت‌های مورد نیاز آن توجە ویژە شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، بهمن مرادنیا در بازدید از روستای پالنگان و بررسی اقدامات انجام شدە برای توسعە باغات این منطقە اظهار داشت: پالنگان یک مکان بکر و با ظرفیت فراوان برای گردشگری است و بر همین مبنا لازم است بە حوزە گردشگری و تامین زیرساخت‌های مورد نیاز آن توجە ویژە شود.

وی گفت: معاونت عمرانی موظف شدە با همکاری دستگاه‌های مرتبط یک طرح جامع گردشگری برای پالنگان تهیە کند کە بی گمان با اجرایی شدن آن درآمد مردم افزایش خواهد یافت و نظر گردشگران بیشتری را بە خود جلب خواهد کرد.

مرادنیا همچنین بە ضرورت توسعە باغات و اراضی کشوری منطقە پالنگان نیز اشارە کرد و افزود: طبق برنامەهای موجود قرار است سە هزار و۵۰۰ تا پنج هزار هکتار از اراضی دیم تبدیل بە آبی شود و برای تحقق این امر باید آب مورد نیاز برای پمپاژ بە اراضی تامین شود.

استاندار کردستان بیان کرد: برای برق رسانی بە طرح‌های کشاورزی و باغی پالنگان و همچنین برق رسانی بە توسعە شیلات دیوزناو نیازمند ۳۰ میلیارد تومان اعتبار هستیم.

وی تصریح کرد: طبق گزارش‌های موجود درآمد حاصل از یک هکتار باغ انار بسیار رقم قابل توجهی است و لازم است ما بە عنوان نمایندە دولت زیرساخت‌های لازم را در جهت افزایش درآمد مردم ایجاد کنیم.

46

کد خبر 1316020

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =