۹۱۰۳ میلیارد تومان پروژە آب و برق در کردستان در حال اجرا است

وزیر نیرو از وجود بیش از ۹۱۰۳ میلیارد تومان طرح و پروژە در بخش آب و برق استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، رضا اردکانیان در مراسم بهره برداری از تصفیه خانه های فاضلاب شهرهای بیجار و حسن آباد یاسوکند با بیان این مطلب اظهار داشت: هم اکنون ۳۴ پروژه بزرگ را در استان در دست اجرا داریم که ارزش ریالی آنها بیش از نه هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان است و متوسط پیشرفت فیزیکی آنها ۶۳ درصد است.

وی با بیان اینکه مصمم هستیم تا پایان این دولت تعداد قابل توجهی پروژه را در بخش آب، برق، تصفیه خانه و آبرسانی روستایی را به بهره برداری برسانیم، گفت: تا قبل از انقلاب در کشور فقط چهار تصفیه خانه فاضلاب وجود داشت که این تعداد امروز به ۲۳۲ تصفیه خانه رسیده است.

اردکانیان در ادامه جمعیت تحت پوشش تصفیه خانه فاضلاب تا قبل از دولت تدبیر و امید را ۳۹ درصد ذکر کرد و یادآور شد: در طول شش سال گذشته ۶۴ تصفیه خانه فاضلاب به مدار بهره برداری آمده است.

وزیر نیرو در ادامه به برنامه پویش هر هفته الف ب ایران اشاره کرد و ادامه داد: ما مصمم هستیم در کشور و هر هفته یک طرح بزرگ به بهره برداری برسانیم تا نشان دهیم علیرغم تحریم ها چرخ های توسعه کشور از حرکت باز نمی ایستد.

وی به عزم جدی دولت برای پیگیری مسائل استان نیز اشاره کرد و بیان کرد: استاندار کردستان بصورت منظم و جدی پیگیری کارهای استان است که نتایج خوبی نیز از آن پیگیری ها حاصل شده است.

اردکانیان اضافه کرد: در سال جاری تخصیص آب برای ۹۶ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان محقق شد که گام بلندی برای رونق کشاورزی استان است و می تواند اشتغال زیادی نیز به دنبال داشته باشد.

وزیر نیرو در ادامه سفر خود به استان کردستان با اشاره به تلاش‌های دو سال گذشته نمایندگان و مسئولان استان کردستان، اظهار کرد: پس از بازبینی‌ها و محاسبات انجام شده، تخصیص آب برای اراضی کشاورزی استان به مراتب بیشتر از گذشته صورت گرفت.

اردکانیان با بیان اینکه این موضوع مورد توجه ریاست جمهوری قرار گرفت، افزود: خوشبختانه وزارت نیرو توانست به اتکای مطالعات دقیق و با در نظر گرفتن مجموعه شرایط همه استان‌های همجوار، تخصیص و تامین آب استان کردستان را از حدود ۳۰ هزار هکتار را به بیش از ۹۶ هزار هکتار افزایش دهد.

وی اظهار امیدواری کرد: این میزان تخصیص آب که برای تثبیت جمعیت، ایجاد اشتغال و تامین معیشت کشاورزان در سال‌های آتی نقطه روشنی محسوب می‌شود، با گشایش‌های تامین منابع مالی برای سرعت دادن به طرح‌های اجرایی همراه شده و هرچه زودتر کشاورزان در مناطق مختلف استان بتوانند از آب تخصیص یافته استفاده کنند.

وزیر نیرو تصریح کرد: وزارت نیرو در بخش‌های آب، برق و فاضلاب استان کردستان ۳۴ پروژه بزرگ را با سرمایه‌گذاری حدود ۹۱۰۰ میلیارد تومان و پیشرفت فیزیکی ۶۳ درصد در دست اجرا دارد.

اردکانیان خاطرنشان کرد: در راستای وعده‌ای که برای افتتاح هفتگی طرح‌های آب و برق در استان‌های مختلف به هموطنان داده‌ایم، امروز قطار پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در ایستگاه نهم در کردستان توقف کرده و چهار طرح مهم در این استان با سرمایه‌گذاری حدود ۵۷۳ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی در پایان تاکید کرد: در این سفر، دو تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرهای بیجار و حسن‌آباد یاسوکند، حدود ۴ هزار و ۳۰۰ هکتار شبکه‌های آبیاری در استان و طرح آبرسانی به ۴۴ روستا در مناطق مختلف استان از جمله شهرهای سنندج، سقز، بانه، دهگلان و سروآباد افتتاح می‌شود.

46

کد خبر 1332455

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =